Léto na baterky ještě jednou

10. 06. 2022

Léto na baterky ještě jednou

Minule jsem vám představil skútr, který lze při troše dobré vůle naložit i do osobního auta. Dnes se podíváme na elektrokola.

Přepravovat jízdní kolo autem není problém. Na trhu můžete vybírat všelijaké nosiče kol, které připevníte na střechu i na kouli tažného zařízení. Přepravovat na nich můžete libovolné kolo, má to však i pár zádrhelů. Možná vás překvapí, že dvě jízdní kola na střeše zvýší spotřebu auta o více, než 40% bude možná pro někoho překvapení. Při dnešních cenách paliva se tak přeprava kol na delší vzdálenost může pěkně prodražit. Pokud je například průměrná spotřeba vašeho auta 6,5 l na 100 km, s dvěma koly na střeše vzroste o 2,5 litru.

Jestli si myslíte, že u nosiče na tažném zařízení je tomu jinak, máte sice pravdu, ale i v tomto případě bude průměrná spotřeba vyšší přibližně o 20%.

Důležité je také myslet na to, že kolo připevněné na autě láká ruce nenechavců. Když se jim nepodaří překonat zámek na nosiči a odcizit celé kolo, často z něho ukradnou aspoň příslušenství, nezřídka jej při nezdařeném pokusu o odcizení zničí.  Možná vás také někdy napadá: „Kéž by se dalo kolo zamknout do auta…“

Jenže když budete ochotní smířit se s jistým kompromisem, kolo se do kufru vejít může. Elektrokolo HECHT COMPOS je totiž možné složit do kompaktních rozměrů pouhým uvolněním tří páček.  I když se jedná o „skládačku“, je již z výroby plně vybavené a menším handicapem jsou vlastně jen 20“ kola.  Ta nejsou úplně ideální do složitějšího terénu, ovšem na silnicích, cyklostezkách a v lehkém terénu rozdíl mezi „dospělým“ kolem a „skládačkou“ příliš registrovat nebudete. Vyšší valivý odpor menších kol navíc v tomto případě z větší části eliminuje i elektromotor, který vám při šlapání bude pomáhat.

HECHT COMPOS BLACK HECHT COMPOS BLACK XL

Pokud byste se přeci jen tu a tam chtěli pouštět do trochu složitějšího terénu, HECHT COMPOS je k dispozici také v provedení XL, se širokými  Fat-Bike – Snow-Bike pneumatikami, které se neboří ani v měkkém terénu a lépe pohltí i menší nerovnosti, jako jsou kořeny stromů apod.

Ve složeném stavu je COMPOS opravdu "compactní"

 

COMPOS sice nenadchne cyklisty srdcaře, ale pro všechny ostatní, kteří vyráží na výlety jen rekreačně a chtějí s kolem cestovat autem po světě, může být COMPOS skvělou volbou.  V pohodlně ho zamknete do auta, pokud budete nocovat v kempu. Překážet nebude ani v pokoji v penzionu. Nabitý je za pár hodin, a když nebudete energií zbytečně plýtvat, ujedete na nabitou baterii až 60 km.

Lithiová baterie není právě levná a tak by bylo hloupé, aby nebyla zabezpečena proti zloději, když se zastavíte někde na oběd a kolo necháte ve stojanu před restaurací. U COMPOS je zasunuta uvnitř rámu, není tedy vidět, a proto zloděje nebude zbytečně svádět. Vysunout se dá, jen když kolo složíte, ovšem je k tomu třeba klíček, protože je uzamčena v rámu zámkem.  Nabíjet lze i mimo kolo. Na dovolené tak můžete kolo nechat třeba v autě a baterii lze samostatně nabíjet třeba v hotelovém pokoji.

Baterie je schovaná v rámu a navíc uzamněná na klíč

 

Jak už jsem uvedl – kolo je plně vybavené z výroby. Dokoupit si tak snad budete muset jen držák a lahev na nápoje. Kolo má přední i zadní světlo, blatníky, předepsané odrazky, zvonek a jako bonus i nosič.  Není nic horšího, než mít parném letním dni upocená záda pod batohem, ve kterém taháte větrovku, svačinu a další nezbytné věci. To pak každému rychle dojde, jaké výhody nosič přináší.

HECHT COMPOS samozřejmě není kolo pouze na dovolenou a na výlety. Uplatnění najde i jako městské kolo, kdy na něm můžete jezdit ve městě denně do práce a díky tomu, že lze složit jej klidně můžete třeba vzít výtahem do kanceláře, nebo domů do bytu. Stejně dobře vám ale poslouží i na venkově.

 

Autor: PST

 

SOUVISEJÍCÍ PRODUKTY


Líbil se vám článek? Nechte si zasílat další články a novinky na e-mail, aby vám nic neuniklo!

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.
Mohlo by Vás také zajímat

Jak předcházet poškození techniky palivem s biosložkou?

Jak předcházet poškození techniky palivem s biosložkou?

21. 03. 2023

To, že moderní paliva (např E10, E15, E85) obsahují ethanol není žádným tajemstvím. Ovšem o tom, jaké účinky může mít…

Jak připravit skleník na novou sezónu krok za krokem

Jak připravit skleník na novou sezónu krok za krokem

16. 03. 2023

S příchodem jara se také blíží nová sezóna pěstování ve skleníku. Máte-li v plánu letos vypěstovat větší množství…

Probouzení jara v zahradě: Příprava záhonů a trávníku

Probouzení jara v zahradě: Příprava záhonů a trávníku

10. 03. 2023

Březen je měsícem, kdy se příroda začíná probouzet ze zimního spánku. Stejně tak se i naše zahrady začínají probouzet a…

Jak kultivátory usnadňují práci na záhonech v zahradě?

Jak kultivátory usnadňují práci na záhonech v zahradě?

09. 03. 2023

Kultivace záhonů je nezbytnou činností pro všechny zahrádkáře, kteří chtějí  na svých zahradách pěstovat plodiny.…