Zobrazit kategorie

O společnosti

Historie značky HECHT

Společnost HECHT MOTORS, s.r.o., je majitel největší specializované sítě prodejen „Hecht – specialista na zahradu“ v Evropě a během více než třicetiletého působení na světovém trhu si vybudovala pevnou pozici. Dnes jsme největším distributorem zahradní techniky v České a Slovenské republice a zároveň jedním z největších distributorů zahradní techniky ve střední Evropě. V současné době vlastníme pobočky na Slovensku, v Polsku a Maďarsku. Aktuálně provozujeme v EU celkem 83 specializovaných prodejen s vyškoleným personálem. Výrobky HECHT ale dodáváme i za hranice EU, naším nejvzdálenějším zákazníkem je Jižní Korea. O tom, že výrobky HECHT jsou kvalitní, svědčí například velké prodejní úspěchy na nejnáročnějším trhu EU, v Německu, kde pravidelně dostáváme výborné známky v konkurenčním testování.

Nezaměřujeme se však pouze na zahradní techniku. V našem sortimentu naleznete i zahradní nábytek, bazény a bazénové příslušenství, dílenské nářadí a vybavení, kamna, klimatizace, nebo chovatelské potřeby, ale i e-mobilita.

Budoucnost značky HECHT spatřujeme především ve vývoji akumulátorových strojů a ucelených produktových programů nejen pro zahradu a dílnu, ale zajímá nás také oblast elektromobility. Velké úsilí proto věnujeme i vývoji elektrokol, nebo čtyřkolek a skútrů s akumulátorovým pohonem. Výsledkem našeho vývoje jsou tak například akumulátorové čtyřkolky homologované pro provoz na silnici, klasické elektroskútry, nebo skútry - tříkolky, které ocení především zákazníci se sníženou pohyblivostí. Elektrické skútry HECHT jsou na českém trhu nejprodávanější. Podle informací Svazu dovozců automobilů (SDA) v roce 2023 bylo z celkového počtu 680 ks registrovaných elektrických motocyklů právě 304 motocyklů HECHT, což je 45 % podílu na trhu elektrických motocyklů. Tím se značka HECHT v prodeji elektrických motocyklů v roce 2023 umístila na prvním místě. Za stejné období se značka HECHT umístila na třináctém místě v prodeji motocyklů všech typů, tedy i klasických se spalovacím motorem. S ohledem na to, že HECHT dodává výhradně elektrické motocykly, čímž je oproti ostatním výrobcům v jisté nevýhodě, je toto umístění ještě cennější.

Díky obrovským prodejům doplňuje naše produkty skvělá bezkonkurenční cena, ve které jsou často zahrnuty komponenty používané jen v nejvyšších prémiových modelech.

Není možné jen nabízet a prodávat, a proto klademe velký důraz na férový přístup k zákazníkovi. Právě kvůli vám, zákazníkům, držíme 7 dní v týdnu prodejní dobu od 8 do 20 hodin, aby pro vás nebylo složité a zdlouhavé zajet do prodejny, potřebujete-li něco nutně například při práci na zahradě. Vše tak můžete rychle a efektivně vyřešit.

 

Produkty

Sekačky HECHT si již dávno svou vydobyly své postavení, se svou kvalitou a cenou v současnosti nemají konkurenci. Pro péči o trávník pak můžete vybírat provzdušňovače, vyžínače, křovinořezy, zahradní ridery a traktory, posypové vozíky, postřikovače a další produkty. Mezi pěstiteli se pak staly oblíbenými naše zahradní kultivátory s rozsáhlým příslušenstvím nebo ruční nářadí. Nabízíme rovněž plotostřihy, drtiče větví, řetězové pily, okružní-cirkulační pily, štípače dřeva, fukary, vysavače listí, sněžné frézy a mnoho dalšího uceleného sortimentu pro práci v zahradě a okolo domu.

Podobně jako zahradní technika v zahradách, našlo si i nářadí HECHT své místo v dílnách. Elektrické i akumulátorové vrtačky, pily, brusky, svářečky, kompresory, vysavače, generátory elektřiny, opalovací pistole, topidla, přímotopy a další vybavení se již stalo samozřejmým příslušenstvím tisíců domácích dílen a garáží.

Abyste si mohli po práci užít zaslouženého odpočinku, vybírat můžete i z široké nabídky zahradního nábytku, ve které naleznete celé zahradní sety, lehátka, houpačky, posezení jistě zpříjemní i jídlo připravené v některém z grilů HECHT.

Oblíbenými se staly elektrické skútry. V prodeji elektrických skútrů se značka HECHT opakovaně stala jedničkou na českém trhu. Nejen k zábavě využijete některou z akumulátorových čtyřkolek. Výkonné modely se silnými elektromotory zastanou spoustu práce i okolo domu. Akumulátorové čtyřkolky s homologací pro provoz na veřejných komunikacích využijete i při dojíždění do zaměstnání, na nákupy. V obou případech jistě oceníte velice levný, nehlučný provoz bez emisí.

Opomenout nesmíme ani nabídku elektrokol, se kterými můžete vyrazit na výlety do přírody, mohou být ale i skvělou alternativou dopravy do zaměstnání nebo na nákupy.

 

Prodejny

Stejně jako neustále zlepšujeme a rozšiřujeme nabídku našich produktů, dochází i k budování distribuční sítě našich prodejen. Naše centrála se nachází v České republice v Mukařově – Tehovci.
Celkem je Vám tak k dispozici celkem 49 prodejen ve městech Benešov, Brno, Česká Lípa, Česká Třebová, České Budějovice, Český Krumlov, Děčín, Frýdek - Místek, Havířov, Havlíčkův Brod, Horoměřice, Chomutov, Jičín, Jindřichův Hradec, Karlovy Vary, Klatovy, Kolín, Kroměříž, Kyjov, Lety, Liberec, Litoměřice, Mělník, Mladá Boleslav, Most, Mukařov, Nymburk, Opava - předměstí, Plzeň, Prostějov - Držovice, Přerov, Příbram, Roudnice nad Labem, Slaný, Staré Město u Uherského Hradiště, Svitavy, Šestajovice, Šumperk, Tábor - Sezimovo Ústí, Teplice, Tišnov, Trutnov, Unhošť, Valašské Meziříčí, Velké Meziříčí, Vyškov, Zlín, Znojmo, Žďár nad Sázavou, jen v České republice.

Navštívit můžete i naše pobočky v zahraničí.
Na Slovensku v Bánské Bystrici, Dunajskej Strede, Detve, Košicích,  Martině, Michalovcích, Nitře, Nových Zámcích, Prešově, Prievidzi, Ružomberku, Senici, Spišské Nové Vsi a Trenčíně.
V Maďarsku jsou prodejny v městech Budapešť, Pápa, Nyíregyháza, Sopron, Szekszárd.
V Polsku v Bogdanieci, Ciechanówe, Głogówe, Ghiezne, Kołobrzegu, Koszalinu, Ostrówe, Pabianici, Sieradzu, Śremu, Wałbrzychu, Wrześnii, Zielone Góre.
V Rumunsku najdete naši prodejnu v Bukurešti.

Kromě exportu a prodeje sortimentu na vlastních pobočkách dodáváme produkty také řadě velkoobchodních prodejců, jakými jsou například Tesco, Globus, Ahold, nebo Hornbach. Soustředíme se také na prodej prostřednictvím rozsáhlé distribuční sítě specializovaných maloobchodů a zahradních center. Celkem dodáváme zboží do více jak 1000 obchodních míst po celé České republice a více jak 200 obchodních míst na Slovensku.

 

Servisní zázemí

Je samozřejmě naší povinností zajistit odborný servis a spolehlivou dodávku náhradních dílů. Díky více jak 120 autorizovaným servisním organizacím jsme schopni dodat náhradní díly a provést profesionální servis stroje ve všech státech, kde působíme. Samozřejmostí jsou pak specializovaná servisní centra na všech našich pobočkách.