Zobrazit kategorie

O společnosti

Historie značky HECHT

Společnost HECHT MOTORS, s.r.o., majitel ochranné známky „Hecht – specialista na zahradu“, byla založena v roce 1994 českými cílevědomými majiteli, kteří měli společnou vizi. První kvalitní výrobky pro zahradu s označením HECHT se začaly prodávat již v roce 1998, byly to spolehlivé a výkonné elektrické plotostřihy a pily. Sortiment nabízeného zboží se velmi rychle rozšiřoval a společnost HECHT MOTORS, s.r.o. tak začala rychle reagovat na zvyšující se poptávku po kvalitní zahradní technice.

Zahrada ale neznamená pouze práci, má sloužit i k relaxaci a odpočinku. Proto bylo dalším logickým krokem rozšíření sortimentu o zahradní nábytek, nebo bazény a bazénové příslušenství. Své pevné místo na trhu si rovněž našla naše ucelená nabídka dílenského nářadí a vybavení.

Na trh dodáváme kvalitní a designově povedené úspěšně prodávané výrobky a stejně jako další velcí výrobci se věnujeme vlastnímu vývoji a designu.

Budoucnost značky HECHT spatřujeme především ve vývoji akumulátorových strojů a ucelených produktových programů nejen pro zahradu a dílnu, ale zajímá nás také oblast elektromobility. Velké úsilí proto věnujeme i vývoji elektrokol, nebo čtyřkolek a skútrů s akumulátorovým pohonem. Výsledkem našeho vývoje jsou tak například akumulátorové čtyřkolky homologované pro provoz na silnici, klasické elektroskútry, nebo skútry - tříkolky, které ocení především zákazníci se sníženou pohyblivostí.

Dnes jsme největším distributorem zahradní techniky v České a Slovenské republice (prodáváme ročně přes 130.000 kusů sekaček) a zároveň jedním z největších distributorů zahradní techniky ve střední Evropě. V současné době vlastníme pobočky na Slovensku, v Polsku a Maďarsku. 

 

Co je pro nás důležité?

Aby výrobek byl designově povedený, funkčně perfektní, bezpečný, ergonomicky vyvážený a odpovídal požadavkům evropských zákazníků a norem. Aby byl zákazník se zakoupeným strojem maximálně spokojený.

Díky obrovským prodejům tyto požadavky doplňuje skvělá bezkonkurenční cena, ve které jsou často zahrnuty komponenty u konkurence neznámé nebo používané jen v nejvyšších prémiových modelech. Jen na přípravě návodu pracuje celé oddělení dvanácti vyškolených specialistů na grafické práce, normy a homologace.

Není možné jen nabízet a prodávat, a proto klademe velký důraz na férový přístup k zákazníkovi. Právě kvůli vám, zákazníkům, držíme 7 dní v týdnu prodejní dobu od 8 do 20 hodin, aby pro vás nebylo složité a zdlouhavé zajet do prodejny, potřebujete-li něco nutně například při práci na zahradě. Vše tak můžete rychle a efektivně vyřešit.

Výrobky HECHT dodáváme do většiny států EU, ale i za její hranice. Naším nejvzdálenějším zákazníkem je Jižní Korea. O tom, že výrobky HECHT jsou kvalitní, svědčí například velké prodejní úspěchy na nejnáročnějším trhu EU, v Německu, kde pravidelně dostáváme výborné známky v konkurenčním testování.

 

Velká prodejní síť a nadstandardní servis

Také stále pracujeme na naší prodejní a servisní síti, která postupně zaplňuje mapu České republiky a Slovenska a začíná plnit mapy Polska a Maďarska. Toto vše by ale nestačilo, kdybychom se k našim výrobkům chovali macešsky a nedodávali na ně příslušenství a náhradní díly. Vlastníme velkokapacitní sklad náhradních dílů – 1000 m2 plochy, vysoký 12 metrů – v němž pro vás pracuje 18 speciálně vyškolených zaměstnanců, odbavujících 6–7 dní v týdnu vaše požadavky na dodávku příslušenství a náhradních dílů.

Značka HECHT® byla uvedena brzy po vzniku společnosti ve snaze dodávat na trh originální a kvalitní produkty za nejlepší možné ceny. V průběhu času se postupně nabídka rozšířila z původní zahradní techniky i na další příbuzné produkty, jako je například zahradní nábytek, nebo vybavení a nářadí do dílen. O kvalitě našich výrobků pak svědčí mnohá ocenění nejen u nás, ale i nejnáročnějším trhu v EU, tedy v Německu, kde se naše produkty již pravidelně umisťují na předních místech hodnocení nezávislé německé společnosti Heimwerker-test. Při vývoji našich produktů se snažíme vycházet nejen z moderních trendů, technologií, vlastních letitých zkušeností, ale i požadavků našich klientů, tedy Vás. I proto již takřka čtvrt století dodáváme na trh zboží, odpovídající přesně potřebám zákazníka.

Právě díky důrazu na kvalitu výrobků se značka HECHT velice brzy stala známou a žádanou nejen v tuzemsku ale i po celém světě. V současné době dodává společnost HECHT MOTORS s.r.o. zahradní techniku do více jak 30 zemí po celém světě. Kromě České republiky vyvážíme naše výrobky do států, jako jsou například Německo, Maďarsko, Itálie, Francie, Španělsko, Švýcarsko, Anglie, Irsko, Ukrajina, Nizozemsko, Belgie nebo také Alžírsko, Egypt a mnoho dalších. Na Slovensku (hecht.sk) v Maďarsku (hecht.hu) a v Polsku (hechtpolska.pl) funguje naše firma prostřednictvím dceřiných společností.

 

Produkty

 

Sekačky HECHT si již dávno svou vydobyly své postavení, se svou kvalitou a cenou v současnosti nemají konkurenci. Pro péči o trávník pak můžete vybírat provzdušňovače, vyžínače, křovinořezy, zahradní ridery a traktory, posypové vozíky, postřikovače a další produkty. Mezi pěstiteli se pak staly oblíbenými naše zahradní kultivátory s rozsáhlým příslušenstvím nebo ruční nářadí. Nabízíme rovněž plotostřihy, drtiče větví, řetězové pily, okružní-cirkulační pily, štípače dřeva, fukary, vysavače listí, sněžné frézy a mnoho dalšího uceleného sortimentu pro práci v zahradě a okolo domu.

Podobně jako zahradní technika v zahradách, našlo si i nářadí HECHT své místo v dílnách. Elektrické i akumulátorové vrtačky, pily, brusky, svářečky, kompresory, vysavače, generátory elektřiny, opalovací pistole, topidla, přímotopy a další vybavení se již stalo samozřejmým příslušenstvím tisíců domácích dílen a garáží.

Abyste si mohli po práci užít zaslouženého odpočinku, vybírat můžete i z široké nabídky zahradního nábytku, ve které naleznete celé zahradní sety, lehátka, houpačky, posezení jistě zpříjemní i jídlo připravené v některém z grilů HECHT.

Nejen k zábavě využijete některou z akumulátorových čtyřkolek. Výkonné modely se silnými elektromotory zastanou spoustu práce i okolo domu. Akumulátorové čtyřkolky s homologací pro provoz na veřejných komunikacích využijete i při dojíždění do zaměstnání, na nákupy. Stejně dobře vám poslouží i elektrické skútry. V obou případech jistě oceníte velice levný, nehlučný provoz bez emisí.

 

Pro vaše děti jsme připravili hračky, se kterými vám mohou pomáhat při práci v zahradě i v dílně. Spoustu zábavy si také mohou užít s některým z akumulátorových vozítek.

 

Prodejny

Stejně jako neustále zlepšujeme a rozšiřujeme nabídku našich produktů, dochází i k budování distribuční sítě našich prodejen. Naše centrála se nachází v České republice v Mukařově – Tehovci, další prodejny pak naleznete v Benešově, České Lípě, Českém Krumlově, České Třebové, Českých Budějovicích, Frýdku - Místku, Havířově, Havlíčkově Brodě, Jindřichově Hradci, Karlových Varech, Kolíně, Kyjově, Letech u Dobřichovic, Liberci, Litoměřicích, Mělníku, Mladé Boleslavi, Mostě, Nymburce, Opavě, Prostějově, Podolí u Brna, Přerově, Roudnici nad Labem, Roztokách u Prahy, Slaném, Starém Městě u Uherského Hradiště, Sezimově Ústí, Šestajovicích, Šumperku, Teplicích, Trutnově, Unhošti, Valašském Meziříčí, Velkém Meziříčí, Zlíně, Znojmě nebo ve Žďáru nad Sázavou. V zahraničí můžete navštívit i naše pobočky na Slovensku v Dunajskej Strede, Martině, Nových Zámcích, Prešově, Prievidzi, Ružomberku, Senici a Trenčíně , v Maďarské Budapešti a prodejny v Polském Bogdanieci, Ciechanówe, Kołobrzegu, Koszalinu, Pabianici, Sieradzu, Śremu, Wałbrzychu, Wrześnii, Zielone Góre.


Kromě exportu a prodeje sortimentu na vlastních pobočkách dodáváme produkty také řadě velkoobchodních prodejců, jakými jsou například Tesco, Globus, Ahold, nebo Hornbach. Soustředíme se také na prodej prostřednictvím rozsáhlé distribuční sítě specializovaných maloobchodů a zahradních center. Celkem dodáváme zboží do více jak 1000 obchodních míst po celé České republice a více jak 500 obchodních míst na Slovensku.

 

Servisní zázemí

Je samozřejmě naší povinností zajistit odborný servis a spolehlivou dodávku náhradních dílů. Díky více jak 120 autorizovaným servisním organizacím jsme schopni dodat náhradní díly a provést profesionální servis stroje ve všech státech, kde působíme. Samozřejmostí jsou pak specializovaná servisní centra na všech našich pobočkách.