Rady pro zahradu, dílnu a dům

hecht dyne 2 250px

Podzimní zahrada nemusí znamenat pouze přípravu dříví motorovou pilou a práci s plotostřihem či vysávání listí. Období podzimu je spojeno také s dozráváním dýní, a tedy anglosaským lidovým svátkem Halloween.

Halloween se slaví 31. října. Jeho typickými atributy jsou černá a oranžová barva, duchové, čarodějnice, kostlivci, příšery, sovy, černé kočky a samozřejmě svítící strašidelné dýně. Ty podle tradice symbolizují duše zemřelých blízkých; sloužily také jako ochrana proti zlým skřítkům. Vyrobte si svou vlastní svítící dýni – udělá radost dětem i dospělým. Máme pro vás návod, jak na to:

Číst dál: Jak vyrobit halloweenskou dýni

hecht zahrada edit 250px

Dříve lidé pěstovali svoje jídlo jen ze semen, která si sami vypěstovali a uchovali pro další sezónu. Pěstování vlastních semen dnes znovu ožívá. Lidé jako by v něm začínali cítit něco bytostně podstatného, co je spojuje se zemí, přírodou a lidmi okolo. Máme radost z toho, že se tyto dovednosti šíří. Semínka na zahradě pěstujeme, sbíráme a šíříme je mezi přáteli už skoro dvacet let. Připadá nám to samozřejmé a jednoduché.

Číst dál: Je pěstování vlastních semínek složité a pracné? A je to vůbec legální? Semínkové burzy a semínkovny

hecht blog 18 250pxS dnešním článkem se můžete naladit na přicházející podzim a inspirovat se k experimentování s možnostmi zahradní úrody. Podzimní úroda, letos poněkud omezená jarními mrazíky, je bohatá na množství druhů různých dobrot. Proto přicházejí tak trochu zkrátka naše oblíbené plané rostliny a byliny, i když se jich úplně nezříkáme ani teď.

Číst dál: Podzimní dobroty nejen s příchutí černého bezu

Léto je již s konečnou platností u konce, a my už můžeme jen doufat, že se teplo se alespoň na krátkou dobu vrátí v podobě babího léta. Ranní mlhy jsou nyní takřka na denním pořádku a vlhké, studené počasí je mnohdy příčinou nachlazení a dalších zdravotních problémů. Tomu však můžeme předcházet posílením imunity. Stačí si přenést letní počasí trvale domů…

Číst dál: Přineste si léto do obýváku