Rady pro zahradu, dílnu a dům

Jmelí již tradičně patří k Vánočním svátkům. Zavěšená větvička by tedy neměla chybět v žádné domácnosti. Mnoho lidí si ji proto kupuje, ovšem netuší, že zakoupená větvička jim žádné štěstí nepřinese!  Štěstí se koupit nedá, štěstí vám přinese pouze větvička darovaná. Jaké další legendy a tradice se ke jmelí vztahují?

Číst dál: Darujte přátelům jmelí!

Hrablo HECHT

Ti dříve narození jistě pamatují doby, kdy jediným dostupným nářadím pro úklid sněhu byla hliníková lopata na uhlí a vlastnoručně vyrobené hrablo z násady a kusu širšího prkna. Ty časy jsou již naštěstí pryč a na současném trhu najdeme nepřeberné množství hrabel a lopat určených speciálně pro úklid a odhazování sněhu. Na první pohled se liší především cenou a rozměry – ovšem na co dát pozor, aby nářadí fungovalo efektivně a my jen nevyhodili peníze za kus neužitečného plastu na násadě?

Číst dál: Jak bojovat se sněhem efektivně?

hecht blog 22 250px

Bylo těžké psát článek o jídle v zimě a nezmínit se přitom o sezónní zelenině. Dokázala jsem to proto, že jsem se těšila na tento článek, který je jí věnován celý. V zimě je chladno a mokro, a tak by se mohlo zdát, že zelenina na zahradě není. Při troše plánování a trpělivosti nám však zahrada nabízí pestrou paletu zeleniny i v této době.

Číst dál: Přezimující zelenina

Na 4. prosince připadá svátek sv. Barbory. Je s ním svázána lidová tradice vzpomínky na mučednici, která byla pro svou víru umučena a popravena. Podle tohoto zvyku si mohou svobodné dívky nechat předpovědět, zda se do roka vdají.  Pokud svobodná dívka na Barboru utrhne větvičku, a ta jí na Štědrý den rozkvete, do roka se dočká svatby.

Číst dál: Nezapomeňte na barborky!

V našich příbytcích se stále častěji objevují umělé stromky. Když se někomu líbí, je to čistě jeho věc, ovšem pokud jste staromilec stejně jako já, jistě preferujete stromeček přírodní. Ovšem ne vždy se podaří sehnat stromek, který by měl krásně a pravidelně rostlé větve po celém kmeni. Jak si s takovým stromkem poradit?

Číst dál: Jak na krásný vánoční stromek