HECHT STRATIS pod drobnohledem

17. 08. 2023

HECHT STRATIS pod drobnohledem

S elektrickým motocyklem jsme vás zevrubně seznámili už v jednom z předchozích článků, nyní je na čase, abychom se na některé jeho vlastnosti podívali důkladněji.

Na první pohled každého jistě zaujme neotřelý sportovní vzhled. Proto je poněkud neobvyklé, že při rozjezdu nezaburácí hlučný spalovací motor, naopak motorka vyrazí kupředu naprosto tiše. Pro mnohé ale bude překvapením síla 2 kW elektromotoru. Jestliže jste doposud byli zvyklí na malý motocykl se spalovacím motorem, u kterého při rozjezdu přidáte plný plyn a máte pocit, jako by vás někdo táhl na měkké gumě, STRATIS vyrazí kupředu s nečekanou silou. Rozdíl zrychlení mezi spalovacím a elektrickým motorem je opravdu obrovský.

To je dáno vlastnostmi bezkomutátorového elektromotoru, který je schopen podávat vysoký točivý moment již od nízkých otáček. Jízdní vlastnosti také ovlivňuje 72 V / 20 Ah baterie, která je v rozjezdu schopna elektromotoru dodávat dostatečně vysoký proud.

Přestože je HECHT STRATIS určen především pro mladé od 15 let, jak je z fotografií patrné, bez sebemenších problémů uveze STRATIS i 100 kg řidiče se spolujezdcem. Problém nedělala ani jízda do kopce, snad jen dosažení plné rychlosti trvalo takto zatíženému motocyklu nepatrně déle.

Pohodlné sedadlo sice není přímo určené pro jízdu „urostlého“ řidiče se spolujezdcem, ovšem i tak se na sedadle našel dostatek místa po bezpečné nasednutí dvou osob.

Se zatížením si perfektně poradily i tlumiče. Stejně tak i kotoučové brzdy zvládaly takovou hmotnost motocyklu bezproblémově a bezpečně zastavit.

Po ujetí přibližně 10 km i při takovémto zatížení ubyl na ukazateli stavu akumulátoru jen jeden dílek z pěti, což bylo také velice příjemným překvapením. Dobrým zjištěním bylo rovněž to, že displej tachometru je dobře čitelný i na ostrém slunci. 
Osvědčil se i držák mobilního telefonu, který má dokonce USB konektor pro nabíjení telefonu. Přestože na první pohled držák budil nedůvěru a měli jsme strach, že telefon může vypadnout, opak je pravdou a telefon drží opravdu pevně.

Nutno také podotknout, že sportovní vzhled motocyklu ve spojení s naprosto tichým provozem budil zájem všech kolemjdoucích.

I když je HECHT STRATIS primárně určený především pro mladé začínající motorkáře od 15 let s řidičákem skupiny AM, určitě jej ocení i ti starší. S dojezdem až 50 km na jedno nabití jej lze využívat třeba k dennímu dojíždění do zaměstnání. Akumulátor je nabitý za pouhé 4 hodiny a při stoupající ceně paliv je elektrický pohon velice levnou alternativou k běžným motorovým vozidlům. 

 


Líbil se vám článek? Nechte si zasílat další články a novinky na e-mail, aby vám nic neuniklo!

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.
Mohlo by Vás také zajímat

Jak se vyspat v horkých letních nocích bez klimatizace

Jak se vyspat v horkých letních nocích bez klimatizace

24. 07. 2024

Léto je obdobím, na které se většina z nás těší. Slunečné dny, dlouhé večery a dovolené jsou jen některé z důvodů, proč…

Co dělat při bodnutí včelou, vosou nebo sršněm

Co dělat při bodnutí včelou, vosou nebo sršněm

24. 07. 2024

V létě se na zahradách, při piknicích či u bazénů často setkáváme s různými druhy hmyzu, mezi nimiž vynikají včely,…

Jak se starat o květiny během horka a letních bouřek

Jak se starat o květiny během horka a letních bouřek

23. 07. 2024

Léto bývá pro květinové záhony náročným obdobím. Střídání extrémního horka a prudkých bouřek může způsobit řadu…

Jaké květiny pěstovat, aby zahrada kvetla po celý rok?

Jaké květiny pěstovat, aby zahrada kvetla po celý rok?

23. 07. 2024

Pěstování květin v zahradě, která kvete od jara až do podzimu, je snem mnoha zahrádkářů. Abychom dosáhli tohoto cíle v…