Jak si nepolámat v zimě kosti

31. 01. 2023

Jak si nepolámat v zimě kosti

Také si někdy říkáte, že si z nás zimní počasí v posledních letech tropí legraci? Jeden den je zima jako na Sibiři a další den je počasí na kraťasy. Ráno přemýšlíte co si vzít na sebe abyste odpoledne nevypadali hloupě, protože v průběhu dne se má teplota změnit o 15 °C.

Mrznoucí déšť dokáže během pár minut změnit suchou cestu v dokonalé a zároveň velmi nebezpečné kluziště, na kterém se  lze pohybovat bezpečně snad jen na bruslích, nebo s horolezeckou výbavou. Nebo to lze i jinak?

Nejlepší je samozřejmě na zledovatělé cesty vůbec nevstupovat a neriskovat tak vážná zranění. Je však mnoho situací, kdy se pohybu po zledovatělém chodníku nevyhneme. Jedním z důvodů může být například skutečnost, že se musíte o chodník postarat. Buď jej posypat, nebo led rozbít a odstranit pomocí škrabky. Jindy nás může nečekaná ledovka prostě zaskočit při cestě z nákupu nebo ze zaměstnání.

V obou případech mohou pomoci tzv. protiskluzové boty. Mnohé teď možná napadlo: „To mám celou zimu chodit v nějakých speciálních botách?“ Naštěstí ne. Protiskluzové návleky, nebo také lidově „nesmeky“ se pohodlně vejdou i do tašky, batohu, nebo i do některé dámské kabelky. Návleky kdykoli snadno natáhnete přes boty a díky ocelovým hrotům v jejich podrážkách bezpečně přejdete i po hladkém ledě.

Protiskluzové návleky byly sice původně určené jako příslušenství k sněhovým hrablům, brzy ale našli i jiné využití. Mnozí senioři bez nich v zimě nevycházejí ven ani ve městě už řadu let. V tašce mnoho místa nezaberou a mohou ušetřit spoustu nepříjemných starostí.

Objednat je lze například ZDE


Líbil se vám článek? Nechte si zasílat další články a novinky na e-mail, aby vám nic neuniklo!

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.
Mohlo by Vás také zajímat

Užijte si bazén naplno a bez starostí!

Užijte si bazén naplno a bez starostí!

21. 06. 2024

Nadzemní bazény jsou skvělým způsobem, jak si užít letní dny na vlastní zahradě. Aby však zážitek z koupání byl co…

Znáte výhody venkovních žaluzií?

Znáte výhody venkovních žaluzií?

18. 06. 2024

Od jara se většina z nás těší na léto, kdy slunce rozehřeje zem a my se budeme moct natáhnout se studeným nápojem někde…

Je nutné v létě stínit skleníky před ostrým sluncem?

Je nutné v létě stínit skleníky před ostrým sluncem?

17. 06. 2024

Skleník je skvělý vynález. Umožní nám v našich končinách pěstovat plodiny, které vyžadují teplejší klima. Rostliny,…

Mléko jako přírodní postřik proti plísním a padlí na rostlinách

Mléko jako přírodní postřik proti plísním a padlí na rostlinách

12. 06. 2024

Plísně a padlí jsou běžnými problémy, se kterými se zahradníci setkávají při pěstování rajčat, okurek a dalších plodin.…