Jak si nepolámat v zimě kosti

31. 01. 2023

Jak si nepolámat v zimě kosti

Také si někdy říkáte, že si z nás zimní počasí v posledních letech tropí legraci? Jeden den je zima jako na Sibiři a další den je počasí na kraťasy. Ráno přemýšlíte co si vzít na sebe abyste odpoledne nevypadali hloupě, protože v průběhu dne se má teplota změnit o 15 °C.

Mrznoucí déšť dokáže během pár minut změnit suchou cestu v dokonalé a zároveň velmi nebezpečné kluziště, na kterém se  lze pohybovat bezpečně snad jen na bruslích, nebo s horolezeckou výbavou. Nebo to lze i jinak?

Nejlepší je samozřejmě na zledovatělé cesty vůbec nevstupovat a neriskovat tak vážná zranění. Je však mnoho situací, kdy se pohybu po zledovatělém chodníku nevyhneme. Jedním z důvodů může být například skutečnost, že se musíte o chodník postarat. Buď jej posypat, nebo led rozbít a odstranit pomocí škrabky. Jindy nás může nečekaná ledovka prostě zaskočit při cestě z nákupu nebo ze zaměstnání.

V obou případech mohou pomoci tzv. protiskluzové boty. Mnohé teď možná napadlo: „To mám celou zimu chodit v nějakých speciálních botách?“ Naštěstí ne. Protiskluzové návleky, nebo také lidově „nesmeky“ se pohodlně vejdou i do tašky, batohu, nebo i do některé dámské kabelky. Návleky kdykoli snadno natáhnete přes boty a díky ocelovým hrotům v jejich podrážkách bezpečně přejdete i po hladkém ledě.

Protiskluzové návleky byly sice původně určené jako příslušenství k sněhovým hrablům, brzy ale našli i jiné využití. Mnozí senioři bez nich v zimě nevycházejí ven ani ve městě už řadu let. V tašce mnoho místa nezaberou a mohou ušetřit spoustu nepříjemných starostí.

Objednat je lze například ZDE


Líbil se vám článek? Nechte si zasílat další články a novinky na e-mail, aby vám nic neuniklo!

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.
Mohlo by Vás také zajímat

Zahrada potřebuje vaši péči i v prosinci

Zahrada potřebuje vaši péči i v prosinci

28. 11. 2023

I když se může zdát, že s nástupem zimy na zahradě není moc práce, opak je pravdou. V prosinci sice již nesekáme trávu,…

Chcete mít ten nejkrásnější vánoční stromek?

Chcete mít ten nejkrásnější vánoční stromek?

27. 11. 2023

Živý řezaný vánoční stromek provoní domov jehličím a pomůže vytvořit tu pravou vánoční atmosféru. Stromečky, které…

Benzin E10 od ledna 2024: Co to může znamenat pro starší motory?

Benzin E10 od ledna 2024: Co to může znamenat pro starší motory?

27. 11. 2023

Od Nového roku se na čerpacích stanicích budeme setkávat s benzínem s označením E10. Doposud jsme byli zvyklí na…

Kdy a kde koupit vánoční stromek?

Kdy a kde koupit vánoční stromek?

20. 11. 2023

I když se díky letošnímu nadprůměrně teplému počasí příroda tváří, jako kdyby začínal podzim, advent je prakticky za…