Zabezpečení kůlny: Jak ochránit cennosti před zloději

01. 11. 2023

Zabezpečení kůlny: Jak ochránit cennosti před zloději

Každý, kdo má zahradu, musí vyřešit uskladnění nářadí, zahradní techniky, jízdních kol nebo dalšího vybavení zahrady. Pokud nechcete udělat skladiště z garáže a parkovat auto na zahradě, řešením problému je stavba kůlny nebo zahradního domku.

Pro stavbu kůlny nebo zahradního domku při dodržení konkrétních parametrů jako například maximální velikost zastavěné plochy 25 m2, či maximální výška 5 m atd. nepotřebujete stavební povolení. A do takto velkého přístřešku se vejde opravdu hodně věcí včetně malé dílny s pracovním stolem.

Poměrně často se ale podceňuje zabezpečení dveří. Mnohdy se uzamčení neřeší, není ničím výjimečným, že se dveře zajistí chatrným visacím zámkem. K překonání petlice přichycené 4 vruty zloděj nepotřebuje žádné vybavení. Vystačí si i s větším kamenem, kterým udeří do zámku.

Při tom v zahradním domku ukládáme cenné věci, jako je zahradní technika, elektrické nebo akumulátorové nářadí, jízdní kola a další předměty, které mohou být pro zloděje lákavé a zajímavé.

Proto se určitě vyplatí investovat čas a peníze do bytelných dveří, které jsou opatřené vložkou se zámkem, k jehož překonání zloděj potřebuje nějaké zkušenosti a vybavení. Nemáte-li možnost kůlnu takovými dveřmi opatřit, přidělejte na dveře skutečně pevnou kovanou petlici. Jejímu připevnění použijte šrouby s maticemi a podložkami, které protáhnete skrz dveře. Na vruty zapomeňte, ty se dají ze dřeva snadno vytrhnout. A nešetřete ani na zámku.

Pokud má zahradní domek okna, samozřejmě by bylo vhodné opatřit je uzamykatelnými okenicemi. Když však nechcete nebo nemůžete okenice nainstalovat, dejte za okna alespoň záclony nebo závěsy, které znemožní zlodějům pohledem zkoumat, co je v domku uložené. Důvod je prostý: Někdy může zloděje zprvu kvalitní zabezpečení dveří od vloupání odradit, když navíc neví, co je za dveřmi uložené. Má-li však možnost pohledem do okna předem prozkoumat jaké poklady se v objektu nachází, může to jeho úsilí k překonání dveří podnítit.

I když není reálné vše zabezpečit jako nedobytný trezor, vhodný zámek na dveřích může velkou část nevítaných návštěvníků odradit. I když kvalitní dveře se zámkem mohou znamenat jistou investici, v budoucnu vám mohou ušetřit spoustu starostí i financí.


Líbil se vám článek? Nechte si zasílat další články a novinky na e-mail, aby vám nic neuniklo!

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.
Mohlo by Vás také zajímat

Zahrada potřebuje vaši péči i v prosinci

Zahrada potřebuje vaši péči i v prosinci

28. 11. 2023

I když se může zdát, že s nástupem zimy na zahradě není moc práce, opak je pravdou. V prosinci sice již nesekáme trávu,…

Chcete mít ten nejkrásnější vánoční stromek?

Chcete mít ten nejkrásnější vánoční stromek?

27. 11. 2023

Živý řezaný vánoční stromek provoní domov jehličím a pomůže vytvořit tu pravou vánoční atmosféru. Stromečky, které…

Benzin E10 od ledna 2024: Co to může znamenat pro starší motory?

Benzin E10 od ledna 2024: Co to může znamenat pro starší motory?

27. 11. 2023

Od Nového roku se na čerpacích stanicích budeme setkávat s benzínem s označením E10. Doposud jsme byli zvyklí na…

Kdy a kde koupit vánoční stromek?

Kdy a kde koupit vánoční stromek?

20. 11. 2023

I když se díky letošnímu nadprůměrně teplému počasí příroda tváří, jako kdyby začínal podzim, advent je prakticky za…