Tajemná a zajímavá zahrada: Od monotónnosti k vizuálnímu půvabu

11. 07. 2023

Tajemná a zajímavá zahrada: Od monotónnosti k vizuálnímu půvabu

Většina moderních zahrad se dnes skládá zpravidla z velké otevřené travnaté plochy, která sice vypadá elegantně, ale může působit poněkud monotónně. Pokud se vám zdá vaše zahrada příliš nudná a chcete do ní vnést zajímavost a kouzlo, zkuste ji rozčlenit pomocí stromů a keřů na menší části. Tímto způsobem se zahrada stane atraktivnější a poutavější pro vás i vaše hosty.

Rozčlenění zahrady na části umožňuje vytvořit různá zákoutí s různými atmosférami. Můžete vytvořit intimní zelený úkryt, skrytou květinovou zahrádku nebo tajemný koutek s jezírkem. Tyto odlišné oblasti dodají vaší zahradě hloubku, strukturu a vizuální zajímavost. Můžete zvolit různé druhy rostlin, které se liší výškou, tvarem a barvou, aby se dosáhlo kontrastu a dynamiky.

Rozdělením zahrady na části získáte také přirozené soukromí. Vytvořením zeleného plotu můžete oddělit jednotlivé oblasti a vytvořit intimní prostor, kde můžete nerušeně relaxovat. Stromy a keře poskytují přírodní stín a soukromí, ve kterém naleznete únik z každodenního shonu.

Rozdělení zahrady na různé části také vytváří zajímavé prostory, které lákají k prozkoumávání. Různá zákoutí zahradního ráje vás zvou k objevování nových výhledů, rostlin a dekorativních prvků. Můžete si vytvořit cestičky nebo chodníky, které vás provedou jednotlivými zónami. Prostor se tak stává živým a tajemným, a každá část zahrady nabízí něco unikátního.

Závěr: Rozčlenění zahrady pomocí stromů a keřů je způsob, jak vytvořit různá zákoutí a přinést do vaší zahrady tajemství a zajímavost. Skrze estetický dojem, soukromí, a možnost objevování získáte zahradu plnou kouzla a krásy. Nechte svou zahradu stát se místem, kde se rádi ztratíte a objevujete nové přírodní poklady.

Nebojte se členit i menší zahrady. I v nich je možné úspěšně vytvořit různé zóny. Vlastně je to dokonce ještě důležitější, protože v malém prostoru může rozčlenění přinést pocit větší rozmanitosti. Klíčové je provést rozčlenění citlivě, aby zahrada neztratila svou přirozenou rovnováhu a nepůsobila přeplněně.

Místo otevřené plochy můžete v malé zahradě vytvořit menší zóny nebo oblasti s různými charakteristikami. Například můžete umístit výrazný strom nebo keř na jedno místo, který poslouží jako centrální bod. Okolo něj pak můžete vytvořit menší odpočinkový koutek nebo květinovou zahrádku. Využijte trvalky a kvetoucí keře, které vytvoří zajímavé textury a barevné akcenty v různých částech zahrady.

Citlivým rozčleněním menší zahrady dokonce můžete vytvořit dojem většího prostoru tím, jak vyzývá k prozkoumávání všech svých zákoutí.

Vytvořte tajemnou zahradu plnou kouzel, ve které se rádi ztratíte a budete objevovat její skryté poklady. 

 


Líbil se vám článek? Nechte si zasílat další články a novinky na e-mail, aby vám nic neuniklo!

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.
Mohlo by Vás také zajímat

Pískoviště na zahradě pordporuje zdravý rozvoj dětí

Pískoviště na zahradě pordporuje zdravý rozvoj dětí

12. 07. 2024

Pískoviště na zahradě poskytne dětem hodiny zábavy a zároveň podporuje jejich rozvoj. Hraní na pískovišti rozvíjí…

Grilování: Udržte maso šťavnaté s jogurtovými marinádami

Grilování: Udržte maso šťavnaté s jogurtovými marinádami

09. 07. 2024

Grilování je oblíbená letní aktivita, která spojuje rodinu a přátele při společném jídle. Jedním z klíčů k úspěšnému…

Jak vytěžit ze své zahrady maximum?

Jak vytěžit ze své zahrady maximum?

04. 07. 2024

Naše zahrady, stejně jako vše ostatní, podléhají módním trendům. Zatímco naši předkové využívali takřka každý metr…

Mohou komáři přenášet nemoci a jak se před nimi chránit?

Mohou komáři přenášet nemoci a jak se před nimi chránit?

01. 07. 2024

Komár je u nás považován za jednoho z nejotravnějších tvorů. V našich zeměpisných šířkách si komáří kousnutí většinou…