Máte doma mravence? Zbavte se jich bez kompromisů!

17. 05. 2024

Máte doma mravence? Zbavte se jich bez kompromisů!

Nikoho nepotěší zástup mravenců pochodující po kuchyňské lince. Zbavit se jich natrvalo je prakticky nemožné. 

I když můžete najít spoustu zaručených návodů, jak se mravenců zbavit, některé mají jen dočasný účinek a jiné nefungují prakticky vůbec. Problém zpravidla spočívá v tom, že podomácku vyrobené hubící prostředky zlikvidují pouze ty mravence, kteří v danou chvíli lezou vaším domem.  Jenže mraveniště obývají tisíce jedinců, takže padlí jedinci jsou takřka okamžitě nahrazeni další výpravou.  

Neúčinné jsou i různé odpuzovače. Respektive například skořice, hřebíček nebo další aromatické bylinky a látky mohou mravence odpudit, jenže i tak je účinek jen dočasný. Odpuzovač aplikujete mravenčí dálnici, mravenci rychle najdou „objížďku“. Když jim tuto cestu také přerušíte, rychle najdou další. Brzy máte po celé kuchyni rozsypaný nadrcený hřebíček se skořicí, ale urputní mravenci vždy najdou novou cestu.

Řešením by snad mohlo být udržování dokonalé čistoty a utěsnění všech možných škvírek, kterými mravenci do domu lezou. Jenže i kdybyste uklízeli prakticky nepřetržitě, mravenci si vždy najdou nějaký zapadlý drobeček, který pro ně bude důvodem k dalšímu průzkumu domácnosti. A dokonalé utěsnění domu je prakticky neřešitelné. 

Nezbývá tedy nic jiného než důkladně zlikvidovat celé mraveniště. Někdy však může být potíž mraveniště vůbec najít. A i když jej najdete, nemusí být likvidace jednoduchá. Zvláště když je mraveniště ukryté například pod základy domu, nebo byste kvůli přístupu museli třeba rozebírat dlažbu apod…

Sám jsem s mravenci doma bojoval několik let a konečně jsem našel jediné a naprosto spolehlivé řešení. Tím jsou tzv mravenčí bufety. Nabízeny jsou také jako nástraha na mravence, nebo domečky pro mravence. 

Takový bufet je zpravidla plastová krabička s malými otvory obsahující nástrahu. Malými otvory proleze jen titěrný hmyz, proto se k nástraze nedostanou zvířata ani děti. 

Bufet stačí umístit na některou z mravenčích dálnic a máte klid. Nástraha v domečku je pro mravence lákavá a hned od počátku nemají větší důvody šmejdit po zbytku domu. Nástrahu obsahující insekticid mravenci postupně nanosí do mraveniště a nakrmí s ní dělnice i královnu. Během pár dní celé mraveniště otráví a vyhubí. 

Čím dřív takový bufet instalujete, tím dřív budete mít od mravenců klid. 

 


Líbil se vám článek? Nechte si zasílat další články a novinky na e-mail, aby vám nic neuniklo!

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.
Mohlo by Vás také zajímat

Užijte si bazén naplno a bez starostí!

Užijte si bazén naplno a bez starostí!

21. 06. 2024

Nadzemní bazény jsou skvělým způsobem, jak si užít letní dny na vlastní zahradě. Aby však zážitek z koupání byl co…

Znáte výhody venkovních žaluzií?

Znáte výhody venkovních žaluzií?

18. 06. 2024

Od jara se většina z nás těší na léto, kdy slunce rozehřeje zem a my se budeme moct natáhnout se studeným nápojem někde…

Je nutné v létě stínit skleníky před ostrým sluncem?

Je nutné v létě stínit skleníky před ostrým sluncem?

17. 06. 2024

Skleník je skvělý vynález. Umožní nám v našich končinách pěstovat plodiny, které vyžadují teplejší klima. Rostliny,…

Mléko jako přírodní postřik proti plísním a padlí na rostlinách

Mléko jako přírodní postřik proti plísním a padlí na rostlinách

12. 06. 2024

Plísně a padlí jsou běžnými problémy, se kterými se zahradníci setkávají při pěstování rajčat, okurek a dalších plodin.…