Letní vedra mohou být pro psa nebezpečná

05. 08. 2022

Letní vedra mohou být pro psa nebezpečná

Extrémní horko nedělá nikomu dobře. My lidé máme většinou alespoň nějakou možnost volby, jak se před vedrem chránit. Věrný čtyřnohý přítel je zpravidla ochoten následovat svého pána třeba do pekla. Bohužel co je dobré pro člověka, nemusí být vhodné pro psa.

Pozor na rozpálenou dlažbu! Je poměrně snadné nedomyslet, že naše nohy chrání podrážka bot, pejsek vedle nás ale musí ťapat bos. Přitom v letních dnech může teplota povrchu chodníků a dlažeb přesahovat i 60 °C. Každoročně tak díky neuvážlivosti svých páníčků skončí mnoho psů u veterináře s popálenými tlapkami. Pes žijící v bytě sice potřebuje několikrát za den vyvenčit, ale vždy vybírejte jen takovou cestu, kde dlažbu nerozpaluje slunce. Přes den venčení zkraťte na nejnutnější minimum, než pejsek vykoná potřebu. Delší procházky mu vynahraďte brzy ráno nebo večer, když slunce zapadá a chodníky jsou již chladnější.

Ve stínu na trávě pod stromem je nejlépe...

Chováte – li psa na zahradě, musí mít možnost odpočívat někde ve stínu. Ideálně někde pod stromem, kde je určitě mnohem příjemněji, než ve stínu v kotci pod rozpáleným plechem. Zajistěte mu nepřetržitý přístup k vodě, tu pravidelně vyměňujte, aby byla stále čerstvá.  

Někteří psi milují koupání, pořiďte jim na zahradu psí bazén. Rozhodně psa ale nenuťte, aby se namáčel. Prudké ochlazení by mu mohlo způsobit zdravotní potíže. Pes sám dobře ví, co chce. Zatím co jeden se v bazénku spokojeně rozvalí, jinému stačí jen ve vodě stát a chladit si nohy. Tím nejhorším co můžete udělat, je postříkat psa ledovou vodou z hadice. Takový teplotní šok by mohl být opravdu nebezpečný. Chcete li psa zchladit, pomalu a opatrně mu můžete navlhčit srst jen do doby, dokud mu to bude příjemné. Delší procházky a výlety horkých dnech odložte na večer.

Jestliže se v horku u pejska objeví malátnost, zvracení, průjem nebo horečka, raději s ním okamžitě upalujte k lékaři.

 

Autor: PST


Líbil se vám článek? Nechte si zasílat další články a novinky na e-mail, aby vám nic neuniklo!

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.
Mohlo by Vás také zajímat

Některé koloběžky budou muset mít povinné ručení

Některé koloběžky budou muset mít povinné ručení

15. 08. 2022

Elektrická koloběžka může být nejen skvělým zdrojem zábavy, ale i perfektním dopravním prostředkem na kratší vzdálenost…

Fáma o zákazu topení v kamnech

Fáma o zákazu topení v kamnech

15. 08. 2022

Prodeje kamen v ČR lámou rekordy. Nic na tom nezměnila ani informace, která se v posledních měsících objevila v médiích…

Jak připravit sklep na uskladnění sklizně

Jak připravit sklep na uskladnění sklizně

12. 08. 2022

Za chvíli bude konec prázdnin a nastane doba sklizně. Ostatně některé plody sklízíme již dnes. Co nezkonzumujeme hned…

Čím budete letos v zimě topit?

Čím budete letos v zimě topit?

10. 08. 2022

Ceny plynu i elektřiny vystoupaly do takové výše, že když se něco rychle nezmění, mnozí budou muset plynové a…