Jak si hrát s kočkou?

04. 08. 2021

Jak si hrát s kočkou?

„Když se mě dotkneš, pochopíš, co je štěstí...,“ zpívá jedna z koček v muzikálu Cats. Ano, kočička je nejněžnější a nejmilovanější stvořeníčko na světě – pro mnoho z nás. Mazlení s kočkou, to jsou chvíle oboustranné vrcholné rozkoše. Každá kočička ale potřebuje kromě mazlení ještě zcela jiný druh naší pozornosti – HRU!

Když vás vaše kočička začíná olizovat, je to projevem její největší lásky a vděčnosti k vám. Čím si to zasloužíte? Tím, že si s ní trpělivě, vynalézavě a s chutí každý den hrajete. Hra je pro štěstí a zdraví kočky stejně životně důležitá jako spánek, čerstvá voda či kvalitní krmivo (jako je například prémiové krmivo Prominent).

 

Proč se kočka bez hry neobejde?

Kočka je lovec a tento svůj pud nezapře ani tehdy, když ji chováte v malém bytě. Proto se s vaší pomocí musí každý den alespoň na nějaký čas proměnit v nelítostného „ninju“ – šelmu, která pozoruje, pronásleduje a nakonec uloví kořist. A když už tou kořistí nemůže být hraboš, vrabčák, motýl, krtek a podobně, pomozte své kočce tak, že jí koupíte nebo vyrobíte hračku, která kořist napodobuje. Ideálně takovou hračku, která se hýbe, a imituje tím lovené zvíře, které se pokouší kočce uprchnout. Můžete využít třeba nějaký malý chlupatý míček na šňůrce, zmuchlanou staniolovou kouli či různé na trhu nabízené střapaté třpytivé myšky s peříčky (některé z nich mají dokonce cinkající rolničku). Nechte svoji kočku se s takovou hračkou pořádně vydovádět – a hlavně ji nechte řádně si vychutnat její kořist, dopřejte ji čas si s kořistí vítězoslavně pohrát, nesnažte se zkrátka kočku „uběhat“ až k vysílení.

Taková každodenní hra prohloubí vztah mezi vámi a vaší kočičkou. A také vaši kočku krásně unaví, a je tedy ideální prevencí proti tomu, aby se v kočce hromadila nevybitá lovecká energie, a kočka by se tak stávala doma agresivní.

A zkusit můžete při hře i jednu specialitku: protože většina kočiček doslova zbožňuje vůni bylinky zvané šanta kočičí či vůni kozlíku lékařského, přezdívaného „kočičí droga“, zkuste jednou z těchto vůní naplnit hračku, kterou kočka loví. Lovecký apetit vaší kočky tím ještě vzroste!

 

Autor: HP


Líbil se vám článek? Nechte si zasílat další články a novinky na e-mail, aby vám nic neuniklo!

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.
Mohlo by Vás také zajímat

Jak předcházet poškození techniky palivem s biosložkou?

Jak předcházet poškození techniky palivem s biosložkou?

21. 03. 2023

To, že moderní paliva (např E10, E15, E85) obsahují ethanol není žádným tajemstvím. Ovšem o tom, jaké účinky může mít…

Jak připravit skleník na novou sezónu krok za krokem

Jak připravit skleník na novou sezónu krok za krokem

16. 03. 2023

S příchodem jara se také blíží nová sezóna pěstování ve skleníku. Máte-li v plánu letos vypěstovat větší množství…

Probouzení jara v zahradě: Příprava záhonů a trávníku

Probouzení jara v zahradě: Příprava záhonů a trávníku

10. 03. 2023

Březen je měsícem, kdy se příroda začíná probouzet ze zimního spánku. Stejně tak se i naše zahrady začínají probouzet a…

Jak kultivátory usnadňují práci na záhonech v zahradě?

Jak kultivátory usnadňují práci na záhonech v zahradě?

09. 03. 2023

Kultivace záhonů je nezbytnou činností pro všechny zahrádkáře, kteří chtějí  na svých zahradách pěstovat plodiny.…