Jak si hrát s kočkou?

04. 08. 2021

Jak si hrát s kočkou?

„Když se mě dotkneš, pochopíš, co je štěstí...,“ zpívá jedna z koček v muzikálu Cats. Ano, kočička je nejněžnější a nejmilovanější stvořeníčko na světě – pro mnoho z nás. Mazlení s kočkou, to jsou chvíle oboustranné vrcholné rozkoše. Každá kočička ale potřebuje kromě mazlení ještě zcela jiný druh naší pozornosti – HRU!

Když vás vaše kočička začíná olizovat, je to projevem její největší lásky a vděčnosti k vám. Čím si to zasloužíte? Tím, že si s ní trpělivě, vynalézavě a s chutí každý den hrajete. Hra je pro štěstí a zdraví kočky stejně životně důležitá jako spánek, čerstvá voda či kvalitní krmivo (jako je například prémiové krmivo Prominent).

 

Proč se kočka bez hry neobejde?

Kočka je lovec a tento svůj pud nezapře ani tehdy, když ji chováte v malém bytě. Proto se s vaší pomocí musí každý den alespoň na nějaký čas proměnit v nelítostného „ninju“ – šelmu, která pozoruje, pronásleduje a nakonec uloví kořist. A když už tou kořistí nemůže být hraboš, vrabčák, motýl, krtek a podobně, pomozte své kočce tak, že jí koupíte nebo vyrobíte hračku, která kořist napodobuje. Ideálně takovou hračku, která se hýbe, a imituje tím lovené zvíře, které se pokouší kočce uprchnout. Můžete využít třeba nějaký malý chlupatý míček na šňůrce, zmuchlanou staniolovou kouli či různé na trhu nabízené střapaté třpytivé myšky s peříčky (některé z nich mají dokonce cinkající rolničku). Nechte svoji kočku se s takovou hračkou pořádně vydovádět – a hlavně ji nechte řádně si vychutnat její kořist, dopřejte ji čas si s kořistí vítězoslavně pohrát, nesnažte se zkrátka kočku „uběhat“ až k vysílení.

Taková každodenní hra prohloubí vztah mezi vámi a vaší kočičkou. A také vaši kočku krásně unaví, a je tedy ideální prevencí proti tomu, aby se v kočce hromadila nevybitá lovecká energie, a kočka by se tak stávala doma agresivní.

A zkusit můžete při hře i jednu specialitku: protože většina kočiček doslova zbožňuje vůni bylinky zvané šanta kočičí či vůni kozlíku lékařského, přezdívaného „kočičí droga“, zkuste jednou z těchto vůní naplnit hračku, kterou kočka loví. Lovecký apetit vaší kočky tím ještě vzroste!

 

Autor: HP


Líbil se vám článek? Nechte si zasílat další články a novinky na e-mail, aby vám nic neuniklo!

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.
Mohlo by Vás také zajímat

Proč je vlastně tolik důležité rytí záhonů?

Proč je vlastně tolik důležité rytí záhonů?

21. 09. 2021

Konec léta a začátek podzimu je období, kdy se sklízejí poslední zbytky úrody, a záhony je nutné připravit na další…

Na jakém dřevě udit?

Na jakém dřevě udit?

16. 09. 2021

Nedávno jsme vám popsali konstrukci udírny a vysvětlili jsme úplně nejzákladnější postupy pro nakládání masa před…

Postavte si udírnu!

Postavte si udírnu!

15. 09. 2021

Kdysi bylo uzení jediným způsobem, jak na delší dobu zakonzervovat a uskladnit některé potraviny. Dnes ovšem udíme…