Cena palivového dřeva na historickém minimu – Připravte se na zimu včas!

25. 07. 2023

Cena palivového dřeva na historickém minimu – Připravte se na zimu včas!

Zima se může zdát ještě vzdálená, ale teď je ten pravý čas myslet dopředu. Pokud máte krb nebo kamna, je nyní ideální doba zakoupit palivové dřevo a zásobit se na zimu. A co je nejlepší zpráva? Cena palivového dřeva je nyní nejnižší za uplynulý rok!

Zásobit se dřevem v tomto období vám může ušetřit nemalé peníze. Navíc, existuje ještě jedna skvělá možnost, jak snížit náklady a to tím, že si dřevo zpracujete sami. I když to může znít náročně, moderní nástroje a technologie vám mohou práci výrazně usnadnit.

Když si dřevo doma zpracujete, můžete využít štípačky na dřevo, které vám umožní rychle a snadno rozštípat dřevo na menší kusy. Díky tomu máte možnost lépe regulovat velikost dřeva podle potřeby vašeho krbu nebo kamen.

Řetězová pila je dalším velkým pomocníkem, který vám umožní rychle nařezat dřevo na správnou délku. S řetězovou pilou se práce stává mnohem efektivnější a zábavnější. Samozřejmě, bezpečnost je na prvním místě, a proto je důležité používat ochranné pomůcky, jako jsou brýle a rukavice.

Dalším významným pomocníkem je samosvorný stojan. Kláda se v něm vlastní vahou pevně sevře, a tak ji nemusí nikdo přidržovat. Jakmile ji nařežete, poslední špalek vlastní vahou vypadne. 

Pokud se necítíte na práci s řetězovou pilou, můžete vyzkoušet okružní kolébkovou pilu. Kotouč kolébkové pily je bezpečně schován pod soustavou krytů, proto je při dodržení pracovního postupu řezání dřeva naprosto bezpečné. Práce jde rychle od ruky a dřevník rychle zaplníte zásobou dřeva na celou zimu. 

I když vás dřevo, které si sami připravíte zahřeje dvakrát, investice do potřebného nářadí se vám může vrátit již následující dok při vyúčtování energií. 

 


Líbil se vám článek? Nechte si zasílat další články a novinky na e-mail, aby vám nic neuniklo!

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.
Mohlo by Vás také zajímat

Zahrada potřebuje vaši péči i v prosinci

Zahrada potřebuje vaši péči i v prosinci

28. 11. 2023

I když se může zdát, že s nástupem zimy na zahradě není moc práce, opak je pravdou. V prosinci sice již nesekáme trávu,…

Chcete mít ten nejkrásnější vánoční stromek?

Chcete mít ten nejkrásnější vánoční stromek?

27. 11. 2023

Živý řezaný vánoční stromek provoní domov jehličím a pomůže vytvořit tu pravou vánoční atmosféru. Stromečky, které…

Benzin E10 od ledna 2024: Co to může znamenat pro starší motory?

Benzin E10 od ledna 2024: Co to může znamenat pro starší motory?

27. 11. 2023

Od Nového roku se na čerpacích stanicích budeme setkávat s benzínem s označením E10. Doposud jsme byli zvyklí na…

Kdy a kde koupit vánoční stromek?

Kdy a kde koupit vánoční stromek?

20. 11. 2023

I když se díky letošnímu nadprůměrně teplému počasí příroda tváří, jako kdyby začínal podzim, advent je prakticky za…