Jsou pro psa lepší granule, nebo maso?

14. 07. 2021

Jsou pro psa lepší granule, nebo maso?

Co chovatel - to odborník, co odborník - to jiný názor. Někdo tvrdí, že přirozené je krmit psa syrovým masem, protože vařením se ztrácejí některé výživové hodnoty. Jiný vás bude přesvědčovat, že v kupovaném mase je již tak málo výživových složek, že se vlastně vařením nic neztratí. Další si je jistý, že během několika století domestikace psa proběhly v jeho organismu takové změny, že jeho potrava musí obsahovat i složky, které by divoký prapředek psa nebyl schopen strávit.
Pravda bude asi někde uprostřed.

Všichni se ale shodnou, že pes by měl dostávat vyváženou stravu, která obsahuje všechny potřebné složky.

  • Základem by měl být vysoký podíl masa.
  • Velice nutné je doplnit i zdroj vápníku, kterého je v mase nedostatek.
  • Důležité jsou i vitamíny a stopové prvky, které obsahuje některá zelenina.
  • Chybět by ale neměly ani některé tuky, které pomáhají vstřebávání v tucích rozpustných vitamínů a mají pozitivní vliv na srst a kůži. Tím může být například lososový olej.
  • Denní dávka by měla obsahovat i určitý podíl sacharidů.

Maso i kvalitní granule mohou psovi poskytnout vše, co potřebuje, záleží pouze na chovateli, pro co se rozhodne.

Pokud máte dostatek času a prostor, pro denní přípravu domácí krmné dávky z masa a dalších přísad, je zároveň nutné zohlednit pejskův věk, aktivitu, momentální zdravotní stav atd.  I pak je ale důležité občas pejskovi dodat vhodnou doplňkovou směs, která bude obsahovat potřebné množství vitamínů, minerálů a stopových prvků.

Zvolíte-li krmení psa granulemi, vybírejte takové, které obsahují vše, co pejsek pro zdravý vývoj potřebuje. Složení kvalitních granulí se věnují týmy odborníků. Jednotlivé složky a jejich poměr jsou optimalizovány pro potřeby konkrétních psů.  Například štěňata musí mít zajištěn vyšší přísun vápníku pro zdravý vývoj kostí. V opačném případě by pejsek mohl mít v dospělosti velké problémy. Aktivní pes, se kterým majitel chodí pravidelně cvičit, má jiné potřeby, než postarší pejsek, který dělá společnost seniorovi na kratších procházkách. Upravené složení granulí bude vyžadovat pes, který má citlivější zažívání apod.

Granule se složením optimalizovaným pro různé nároky psů můžete vybírat z KOMPLETNÍCH PRÉMIOVÝCH KRMIV PROMINENT

 

Autor: PST

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.
Mohlo by Vás také zajímat

Umíte správně grilovat?

Umíte správně grilovat?

22. 07. 2021

Při grilování dělají někteří lidé zbytečné chyby, které do jisté míry mohou znehodnotit výsledek jejich snažení. Pojďme…

Jak se zbavit mravenců?

Jak se zbavit mravenců?

20. 07. 2021

Mravenci žijící v přírodě jsou vnímáni jako užiteční tvorové. Provzdušňují půdu, uklízejí tlející zbytky rostlin a…