Jak psímu kámošovi zpříjemnit léto

23. 06. 2022

Jak psímu kámošovi zpříjemnit léto

V horkých dnech se moc fyzické aktivity vyvíjet nedá. Jestliže se rtuť teploměru stoupá k 30 °C, může být delší pobyt na slunci nebezpečný a tak všichni instinktivně hledáme stinné místo, nejlépe někde u vody.

Podobně to mají i naši psí kamarádi. Proto i u nich je nutné v těchto dnech omezit výcvik.  Vycházky nechte až na večer, nebo brzké ráno, kdy slunce tolik nepálí.  Některá plemena jsou na přehřátí citlivější než jiná, nejcitlivější jsou hlavně štěňata.

Je všeobecně známé, že pes se nemůže potit a tak jediný způsob jak se může ochladit, je zrychlené dýchání s vyplazeným jazykem.  Stejně jako člověk v horkých dnech potřebuje i pes dostatečný přísun tekutin, proto musí mít neustále přístupnou misku s čerstvou vodou.

Samozřejmostí je, že pes, který žije na zahradě, musí mít přístupné stinné místo. Nespoléhejte na to, že mu stačí bouda, kterou slunce rozpálí jako pec.  Naprosto ideálním úkrytem je místo pod stromem, kde může profukovat vítr. Zkrátka zajistěte psovi stejné podmínky, jaké byste chtěli sami pro sebe.

Stejně jako většina lidí, i většina psů uvítá vodu, ve které se může ochladit. Rozhodně jej ale nezkoušejte pokropit ledovou vodou z hadice. Takové prudké ochlazení by mu způsobilo teplotní šok.Zkuste mu třeba opatrně z lahve navlhčit hlavu, vodu mu ale nelijte do očí. Postupně mu navlhčete i hřbet, ale jen tehdy, bude-li dobrovolně držet.

Můžete psa vzít třeba k rybníku, teké není od věci pořídit mu na zahradu psí bazének. Váš kamarád to určitě ocení. Důležité ale je psa nijak do bazénku násilím nenutit. Také by se vám nelíbilo, kdyby vás někdo hodil do vody, když zrovna nechcete. Pes není hloupý a sám brzy zjistí, že voda v horkém dni může osvěžit. O opět stejně jako člověk, každý pes se bude v bazénku chovat jinak. Některý pes si do ní klidně lehne a vydrží v odpočívat. Jinému stačí jen ve vodě stát a chladit si nohy. A další si třeba stejně jako naše psí lady stoupne do vody, ponoří hlavu a nosem bude vypouštět bubliny…

 

Autor: PST


Líbil se vám článek? Nechte si zasílat další články a novinky na e-mail, aby vám nic neuniklo!

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.
Mohlo by Vás také zajímat

Jak vyzrát na komáry

Jak vyzrát na komáry

24. 06. 2022

Pískání komára otravného kroužícího kolem hlavy dokáže asi každého dohnat takřka k šílenství. V létě na terasách a u…

Jak psímu kámošovi zpříjemnit léto

Jak psímu kámošovi zpříjemnit léto

23. 06. 2022

V horkých dnech se moc fyzické aktivity vyvíjet nedá. Jestliže se rtuť teploměru stoupá k 30 °C, může být delší pobyt…

Je nejlepší doba pro střih živého plotu

Je nejlepší doba pro střih živého plotu

23. 06. 2022

Živý plot je fajn. Poskytuje nám v zahradě soukromí, ochrání nás před zvědavými pohledy kolemjdoucí a sousedů.  Na…

Proč je funkční skimmer důležitý?

Proč je funkční skimmer důležitý?

22. 06. 2022

Skimmerem je odčerpávána voda z bazénu do filtrace.  Jeho funkcí však není pouze umožnit připojení filtrace.