Kutilové v bytě: Jak si vybavit malou dílnu

24. 02. 2023

Kutilové v bytě: Jak si vybavit malou dílnu

Pokud jste kutil a bydlíte v bytě s omezeným prostorem, nemusíte se vzdát svých projektů. I v malé dílně můžete vytvořit praktické výrobky, které zútulní váš domov. Pro úspěšné kutilství v bytě je nejdůležitější správné vybavení.

Pokud chcete vytvářet vlastní projekty i v malém bytě, je nejdůležitější správné vybavení, které nezabere moc místa a kdykoli jej snadno připravíte pro páci a následně stejně rychle uklidíte. Začněte s kladivem, kombinovanými kleštěmi, šroubováky různých velikostí a sadou klíčů. Tyto základní nástroje by měly být k dispozici v každé domácnosti. Pokud chcete ušetřit místo, pořiďte si celou sadu nářadí v kufříku. Nezapomeňte i na svinovací nebo skládací metr, určitě se hodí a malá vodováha.

Nezbytným nástrojem v každé dílně je vrtačka s příklepem. Doporučujeme pořídit si akumulátorovou vrtačku, kterou můžete použít i tam, kde není dostupný elektrický proud. Zvažte také pořízení vrtačky, jejíž akumulátor půjde použít i k napájení dalšího nářadí, jako je například pila, bourací kladivo, kompresor a svítilna. Ušetříte tak nejen místo, ale i peníze, protože nebudete muset kupovat další akumulátory.

Dalším praktickým tipem pro úsporu místa je vybavit se skládacím pracovním stolem, který můžete kdykoli složit a uložit do skříně nebo za dveře, takže nezabírá zbytečně místo v bytě. Určitě je naprosto nevhodné kutit cokoli na kuchyňském stole.

Pamatujte však na to, že pokud budete pracovat s hlučným nářadím, můžete rušit sousedy, a proto byste měli dbát na dodržení nočního klidu.


Líbil se vám článek? Nechte si zasílat další články a novinky na e-mail, aby vám nic neuniklo!

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.
Mohlo by Vás také zajímat

Zahrada potřebuje vaši péči i v prosinci

Zahrada potřebuje vaši péči i v prosinci

28. 11. 2023

I když se může zdát, že s nástupem zimy na zahradě není moc práce, opak je pravdou. V prosinci sice již nesekáme trávu,…

Chcete mít ten nejkrásnější vánoční stromek?

Chcete mít ten nejkrásnější vánoční stromek?

27. 11. 2023

Živý řezaný vánoční stromek provoní domov jehličím a pomůže vytvořit tu pravou vánoční atmosféru. Stromečky, které…

Benzin E10 od ledna 2024: Co to může znamenat pro starší motory?

Benzin E10 od ledna 2024: Co to může znamenat pro starší motory?

27. 11. 2023

Od Nového roku se na čerpacích stanicích budeme setkávat s benzínem s označením E10. Doposud jsme byli zvyklí na…

Kdy a kde koupit vánoční stromek?

Kdy a kde koupit vánoční stromek?

20. 11. 2023

I když se díky letošnímu nadprůměrně teplému počasí příroda tváří, jako kdyby začínal podzim, advent je prakticky za…