Prodlužovací hřídel - HECHT 00144166
Prodlužovací hřídel k HECHT 1441. Vhodné pro použití s nástavcem vyvětvovací pily nebo plotostřihu. Popis zboží ▼
Cena s DPH 499 Kč
Cena bez DPH 412 Kč
Ihned k odběru v 34 prodejnách
Podobné zboží dostupné v eshopu skladem:
Výrobce:
Hecht
|
Kód zboží:
HECHT00144166
|
Záruka:
24
měsíců
Popis zboží
HECHT 00144166 je volitelné příslušenství pro HECHT 1441 - akumulátorovou pohonnou jednotku. Prodlužovací hřídel určena pro celkové prodloužení hřídele při práci s vyvětvovací pilou a plotostřihem. Umožní pracovat s nástrojem ve výškách přesahující 3 m, v případě vyvětvovací pily není problém řezat větve až ve 4 m výšce. Z bezpečnostních důvodů však nepoužívejte nikdy více než jednu prodlužovací hřídel. Každé další prodloužení ztíží bezpečnou manipulaci se strojem, zároveň zvyšuje zátěž na hřídel.
Stroj je poháněn elektromotorem napájeným z akumulátoru. Je proto lehký, tichý, neprodukuje žádné emise. Při práci vás neomezují žádné přívodní kabely, se strojem se tak velice dobře manipuluje i v omezených prostorech.
Nástavec je určen výhradně pro HECHT 1441, pro který byl navržen a zkonstruován. Z bezpečnostních důvodů není jej možné kombinovat s žádným jiným strojem HECHT. Aby se zabránilo riziku poškození stroje, nebo úrazu, je hřídel navržena záměrně tak, aby jej bylo možné nástavec připojit pouze k tomu určené pohonné jednotce.
Co je ACCU program 5040 a jaké má výhody?
Napájet stroje z baterie přináší celou řadu výhod. Elektromotor je tichý, neprodukuje žádné zapáchající a jedovaté zplodiny. V porovnání se spalovacím motorem jej nemusíte složitě startovat, provádět pravidelnou údržbu, měnit olej, vzduchové filtry. Elektromotor je spolehlivější než poměrně složitý spalovací motor. U běžného elektrického stroje je ale hlavní nevýhodou nutnost přívodního kabelu. Kabel omezuje pohyb, při troše nepozornosti hrozí jeho poškození a případný úraz proudem.
Všechny tyto nevýhody řeší napájení stroje z lehkého lithiového akumulátoru.
Moderní lithiové akumulátory jsou lehké, uchovají velké množství energie a při správné péči mají i poměrně dlouhou životnost. Nevýhodou je jejich vyšší cena. ACCU program tuto nevýhodu eliminuje tím, že umožní napájení řady různých produktů jedním akumulátorem. Pořídíte si například sekačku, řetězovou pilu, plotostřih, vyžínač trávníku, sněhovou frézu, kultivátor, provzdušňovač trávníků, vysavač na listí a další stroje, ke kterým byste běžně potřebovali několik a poměrně drahých různých akumulátorů.
V rámci ACCU programu stačí pořídit jediný 40V akumulátor a nabíječku. Ty pak využijete pro napájení všech produktů v rámci tohoto programu. Pokud by na práci nestačil akumulátor jeden, jednoduše pořídíte druhý a pak můžete vždy s jedním pracovat a druhý mezitím nabíjet.
Zákazník se sám může rozhodnout, zda bude pro práci potřebovat akumulátor jeden, nebo jich využije více. Případně zda jich bude nabíjet více najednou tak, aby mohl pracovat déle bez přestávky na nabíjení a proto si pořídí třeba rovnou i dvě nabíječky. Produkty jsou proto dodávány bez nabíječky a bez akumulátorů, sami si zvolíte kolik akumulátorů využijete. Nemusíte proto zbytečně platit za akumulátor při koupi každého dalšího stroje řady ACCU programu 5040.
Aktuální nabídku kompatibilních akumulátorů naleznete ZDE
ACCU program vám ušetří tisíce korun již při nákupu. Elektrickou energii potřebnou pro nabití akumulátoru na elektroměru takřka nezaznamenáte. Srovnejte to s cenou paliva pro benzínovou sekačku, připočtěte cenu motorového oleje, nebo vzduchového filtru, které byste měli v motorové sekačce alespoň 1x za sezónu měnit.
A až po čase díky omezené životnosti akumulátoru začne docházet dech, opět koupíte jen jeden nový a opět máte vyřešen pohon všech strojů.
V dílně, nebo garáži máte jednu nabíječku pro jeden typ akumulátorů. Lithiový akumulátor nemusíte vybíjet až do konce, klidně jej můžete nabít po každém použití a tak jej máte neustále připraven k práci.
ACCU program 5040 šetří nejen vaše peníze, ale i přírodu.
Jedna baterie na vše!
Mohlo by vás zajímat:
-
Jak pečovat o lithiový akumulátor?
Řada produktů Hecht je napájena moderním Li-Ion akumulátorem, který má díky své konstrukci mnoho výhod, ale zároveň je nutné věnovat mu pro dlouhodobou spolehlivou životnost trochu pozornosti. Přestože jsou Li-Ion akumulátory vybaveny integrovanou elektronikou, která je chrání proti přebíjení nebo vybití pod přípustnou hranici, při nesprávném použití sebelepší elektronika nedokáže akumulátor ochránit.
Výhodou těchto akumulátorů je především velká hustota energie, tedy jednoduše řečeno, s touto technologií je možné vyrobit malý a lehký akumulátor s relativně vysokou kapacitou v porovnání se staršími typy baterií. Li-Ion akumulátory jsou sestaveny z několika lithiových článků, počet a typ článků pak určují výstupní napětí a kapacitu akumulátoru. Samotná kapacita pak udává laicky řečeno, kolik energie se do akumulátoru dá uložit.
Další neskonalou výhodou je velice nízké samovybíjení. Samovybíjení je běžné u všech typů akumulátorů, a proto není možné uložit do akumulátoru energii na neomezenou dobu. U lithiových akumulátorů je samovybíjení v porovnání s jinými opravdu nízké (udáváno je pod 5%), díky čemuž akumulátor vydrží nabitý skutečně dlouho.
Předností těchto akumulátorů je rovněž skutečnost, že nemá tzv. paměťový efekt. Není proto třeba akumulátor plně vybíjet před dalším nabitím, tak jak bylo doporučováno například u některých starších baterií v notebooku, nebo mobilním telefonu.
Pokud chceme, aby lithiový akumulátor spolehlivě sloužil po dlouhou dobu, je nutné se o něj dobře starat. Přes veškeré své výhody jsou lithiové akumulátory relativně drahé a zároveň citlivé na zacházení. Pokud tedy nehodláme investovat zbytečně do nákupu nového akumulátoru, je nutné dodržet několik zásad.
Jednou z hlavních nevýhod všech akumulátorů je přirozené stárnutí. Akumulátor s časem bez ohledu na to, zda je používán, či ne, ztrácí svou kapacitu. Tomuto stárnutí nelze zabránit, je však možné jej minimalizovat a u lithiových akumulátorů to platí dvojnásob. První zásadou by mělo být, že by se akumulátor neměl uskladňovat vybitý, zároveň však není vhodné jej uskladňovat ani plně nabitý. Pokud chceme akumulátor od sekačky uskladnit například mimo sezónu, ideálně by měl být nabitý na cca 40 – 50%. Podobně tak je vhodné nechávat akumulátor takto nabitý kdykoli je předpoklad, že jej nebudete delší dobu používat a nabít jej na 100% až před započetím práce. Tímto postupem můžete životnost baterie až ztrojnásobit.
Nikdy dlouhodobě neskladujte baterii plně vybitou, i když je samovybíjení relativně nízké, pokud by napětí některého z článků kleslo pod 2,8 V bude problém akumulátor znovu „oživit“ a při dlouhodobém uskladnění vybité baterie je riziko, že „zemře“ nadobro. Baterie by se měla skladovat v chladném místě, vysoké teploty jí škodí, zároveň však špatně snáší mráz. Nikdy se nesnažte baterii rychle dobít, používejte pouze nabíječku dodanou společně s výrobkem Hecht. Přestože je baterie Hecht opatřena elektronikou, která do jisté míry nabíjení a vybíjení hlídá, použití nevhodné nabíječky může baterii nejen trvale poškodit, zároveň může způsobit i její vznícení. Li-Ion baterie jsou citlivé na teplotu, dlouhodobé používání nesprávné nabíječky může články baterie zahřívat a tím podstatně zkracovat jejich životnost.
Správně používaný Li-Ion akumulátor Hecht má životnost okolo 800 – 1200 nabíjecích cyklů, což může znamenat i několik let spolehlivého používání. Pokud však nedbalý uživatel ponechá zcela akumulátor vybitý v několik dní mrznout v nevytápěné garáži, případně jej pravidelně dlouhodobě vystavuje přímému slunečnímu žáru, životnost akumulátoru velice rychle klesá.
-
Záruka na akumulátory a baterie
Občanský zákoník stanovuje, že kupující je oprávněn reklamovat vady, které se u spotřebního zboží vyskytnou v době dvaceti čtyř měsíců od koupě produktu. Tento paragraf se však nevztahuje na životnost baterií a akumulátorů. Snižování kapacity totiž není vadou, ale přirozenou vlastností baterie. Vzhledem k tomu, že k opotřebení dochází při běžném používání zboží, záruku lze uplatnit pouze při poškození baterie. Životnost baterie je nejčastěji spjata s počtem nabíjecích cyklů, ale i se způsobem nabíjení, vybíjení a uskladnění. Proto se používá paušální doba životnosti 6 měsíců. Jedná se ale o životnost baterie nikoli o její záruční dobu! Záruční dobu ovšem nelze zaměňovat za životnost výrobku.
Jak si tedy zákon vysvětlit? Pokud zakoupíte akumulátor, ať již samostatně, nebo součást jiného produktu, reklamovat jej můžete běžně jako cokoli jiného po zákonem stanovenou dobu 24 měsíců. Pokud se tedy například při běžném používání akumulátoru díky konstrukční, či skrytě materiálové vadě uvolní nějaká jeho část, je to pravděpodobně důvod k reklamaci. Jestliže však po době delší než šest měsíců budete chtít reklamovat pokles kapacity akumulátoru, pravděpodobně neuspějete. Pokles kapacity totiž souvisí se životností akumulátoru. Jedná se o přirozený jev, který je navíc, jak již bylo uvedeno ovlivněn počtem nabíjecích cyklů, způsobem nabíjení, vybíjení a skladování. Jestliže například necháte lithiový akumulátor úplně vybitý po několik týdnů, je možné, že jej již nepůjde vůbec nabít. Zde se pak již nejedná o vadu akumulátoru, k poškození došlo zanedbáním běžné údržby a uskladnění ze strany uživatele.
Co tedy poradit?
Lithiové akumulátory jistě nejsou levnou záležitostí. Vlastníte – li například akumulátorovou sekačku, nebo jiné nářadí, pečlivě dbejte na to, abyste nenechali akumulátor vybitý v zimě po dobu několika měsíců v sekačce. Na začátku sezóny se vám může stát, že již nepůjde nabít. A reklamace takto zanedbaného akumulátoru s největší pravděpodobností nebude uznána. Pečlivě čtěte uživatelský návod a o akumulátor se nezapomeňte patřičně starat. Dobře udržovaný akumulátor může dobře sloužit i přes postupně se snižující kapacitu poměrně dlouho. Pokud jej budete zanedbávat, může být výměna za nový nutná i 1x za rok.