Zobrazit kategorie

Co je mulčování? Jaký je rozdíl mezi normálním a mulčovacím nožem?

Vybrané modely sekaček Hecht umožňují tzv. mulčování. Při tomto režimu sečení jsou uzavřeny vyhazovací otvory šasi a sečená tráva je speciálními noži zpracovávána na mulč.

Běžné nože sekaček jsou svou konstrukcí určeny k odseknutí a rychlému odhození trávy do koše tak, aby se prostor nože pod šasi co nejrychleji uvolnil a vyhazovací otvor nehltil.

Oproti tomu mulčovací nože mají složitější tvarování, po uzavření vyhazovacích otvorů pod šasi způsobují specifické proudění vzduchu. Díky tomu odseknutá tráva není odhozena, ale je proudem vzduchu vířena před ostří nože, dokud není posekána na malé části. Takto jemně posekaná tráva pak volně propadne ke kořenům trávníku, kde velice rychle tleje a působí jako přirozené hnojivo. Právě díky jemnému posekání tento mulč nezpůsobuje plsťnatění, naopak zadržuje v půdě vlhkost a prospívá kvalitnímu trávníku.

Po uzavření všech vyhazovacích otvorů šasi sekačky speciálně tvarovaný nůž víří proudem vzduchu odseknutou trávu  a opakovaně ji seká na menší a menší kousky...Zpět na předchozí stránku