Infrasauna: Klíč k harmonii těla i duše

18. 09. 2023

Infrasauna: Klíč k harmonii těla i duše

Stále více lidí se obrací k infrasaunám, jako k příjemnému způsobu, jak během relaxace podpořit své zdraví. V porovnání s klasickými saunami mají infrasauny mnoho výhod. Mimo jiné jsou oblíbené i proto, že si infrasaunu můžete postavit i v běžném bytě.

Jednou z hlavních výhod infrasauny je způsob, jakým ohřívá tělo. Zatím co klasická sauna ohřívá vzduch, infrasauna pomocí infračerveného záření ohřívá přímo povrch těla. Proto je v infrasauně nižší teplota a pro mnoho lidí je pobyt v infrasauně snesitelnější než v sauně klasické. Zároveň díky tomu mohou infrasaunu používat i lidé s vyšším tlakem nebo srdečními problémy

Při tom má infrasauna podobné účinky, jako sauna klasická. Zlepšuje cirkulaci krve, uvolňuje svaly, odstraňuje z těla toxiny. Jak infračervené záření proniká hlouběji do kůže, zlepšuje to její pružnost, zmírňuje bolest kloubů a svalů

Existují dokonce náznaky, že infrasauna může přispět k posílení imunity. Jelikož se při pobytu v infrasauně zvyšuje tělesná teplota, simuluje se tím mírná horečka. To zvyšuje produkci bílých krvinek a aktivuje se tím imunitní systém. To může tělu pomoci s bojem proti infekcím. Zároveň se potem z těla uvolní toxiny. Odstranění škodlivých látek z těla snižuje zátěž na imunitní systém. 

Jelikož je pobyt v infrasauně relaxační, redukuje se tím stres a napětí. Přitom není tajemstvím, že právě stres bývá spouštěčem mnoha civilizačních chorob. V tomto ohledu má tedy infrasauna také pozitivní vliv na zdraví.  

Některé infrasauny mohou mít integrovaný ionizátor vzduchu. Ionizátor vzduchu pomáhá odstraňovat nečistoty, alergeny a nežádoucí částice z ovzduší. Čistý a ionizovaný vzduch může pomoci lidem s dýchacími potížemi nebo alergiemi. Ionizovaný vzduch je často spojován s pocitem svěžesti, což přispívá k celkovému relaxačnímu zážitku.

Hlavní výhodou infrasauny je, že ji postavit prakticky kdekoli. Třeba i ve větší předsíni panelákového bytu. K napájení infrasauny stačí běžná elektrická zásuvka, přičemž její příkon je mnohdy srovnatelný například s běžným fénem na vlasy.

Infrasauny jsou dodávány jako stavebnice a ve dvou lidech ji sestavíte během 1–2 hodin. Následně ji můžete využívat třeba denně, aniž byste museli dojíždět do wellness a pobyt v sauně platit. 

Bez ohledu na to, jestli jste sportovec, který potřebuje uvolnění svalů, nebo jen hledáte způsob, jak se odreagovat a zlepšit své zdraví, infrasauna by mohla být právě tím, co hledáte.

 


Líbil se vám článek? Nechte si zasílat další články a novinky na e-mail, aby vám nic neuniklo!

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.
Mohlo by Vás také zajímat

Proč už neseká vaše sekačka jako nová?

Proč už neseká vaše sekačka jako nová?

05. 02. 2024

Zima se přehoupla do druhé poloviny a brzy v našich zahradách opět začnou opět pravidelně vrčet sekačky. Zatím co jedni…

Zahrádkářská sezóna 2024 klepe na dveře: Je čas udělat revizi nářadí a techniky

Zahrádkářská sezóna 2024 klepe na dveře: Je čas udělat revizi nářadí a techniky

01. 02. 2024

I když chladné únorové počasí nedává znát, že by se brzy mohlo ozvat jaro, máme vlastně jen pár týdnů k tomu, abychom…

Únor je ideální pro prořezání některých stromů

Únor je ideální pro prořezání některých stromů

31. 01. 2024

V době, kdy se příroda uložila k zimnímu spánku a stromy mají dobu vegetačního klidu je vhodné využít k zimnímu řezu.…

Malý kvíz - zahrada a zahradní technika v zimě

Malý kvíz - zahrada a zahradní technika v zimě

30. 01. 2024

Víte jak se v zimě starat o zahradu a zahradní techniku? Otestujte se v zábavném kvízu!