Elektrokolo i pro dříve narozené

14. 07. 2021

Elektrokolo i pro dříve narozené

Všichni dobře víme, že lidské tělo se s věkem mění. V mládí nabereme sílu a obratnost, s přibývajícími roky ale nezvládáme vše tak snadno jako dříve.  To však neznamená, že by senior musel žít pasivně. Aktivní pohyb zvyšuje vitalitu a zpomaluje stárnutí.

Jízda na kole je jednou z nejdostupnějších možností, jak tělo zdravě protáhnout na čerstvém vzduchu. Rozšiřující se síť cyklostezek umožní na kole navštívit spousty nových míst a pobyt s rodinou nebo přáteli v přírodě samozřejmě podpoří i duševní zdraví. Mnohé ale mohou odradit pochyby, zda výlet na kole ještě zvládnou, zda mají ještě dostatek sil k překonání kopcovitého terénu a zda budou schopni dorazit do až cíle.  

Chybějící sebedůvěru navrátí elektrokolo

Elektrokolo nevyžaduje žádné složité ovládání. Elektromotor se spouští automaticky a pouze jezdci pomáhá při šlapání. Úroveň této pomoci lze velice snadno nastavit a měnit i v průběhu jízdy. Asi tak, jako lze u klasického kola kdykoli měnit úroveň převodů pomocí přehazovačky, na elektrokole pomocí tlačítek nastavíte jakou silou vám má motor při šlapání pomáhat.  Žádný kopec proto není překážkou, záleží jen na vás, jak se cítíte silní a jak vysokou asistenci motoru nastavíte.

Elektrokolo tak bez nadměrného namáhání podpoří rozvoj svalů, zachování pohyblivosti a vitality do vysokého věku.

Pro snadnější nasednutí a sesednutí jsou vhodná například elektrokola HECHT PRIME, se sníženým nástupem. Tento typ kola je sice označován jako „městské“, bez sebemenších problémů ale zvládne i výlet po silnici a cyklostezkách.  Je vybavené plnohodnotnou přehazovačkou, lehkým hliníkovým rámem a moderními kotoučovými brzdami.

Stačí jen nabít baterii, na nosič sbalit zavazadlo s cestovním vybavením, do koše před řídítky můžete naložit občerstvení na cestu a můžete vyrazit za novými zážitky!

Autor: PST

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.
Mohlo by Vás také zajímat

Umíte správně grilovat?

Umíte správně grilovat?

22. 07. 2021

Při grilování dělají někteří lidé zbytečné chyby, které do jisté míry mohou znehodnotit výsledek jejich snažení. Pojďme…

Jak se zbavit mravenců?

Jak se zbavit mravenců?

20. 07. 2021

Mravenci žijící v přírodě jsou vnímáni jako užiteční tvorové. Provzdušňují půdu, uklízejí tlející zbytky rostlin a…