Nejnadupanější sněhová fréza

20. 01. 2021

Nejnadupanější sněhová fréza

Asi není třeba diskutovat o tom, že primární funkcí sněhové frézy je prosté odklízení sněhu. Zatímco základní modely strojů mohou nabízet právě pouze základní funkci, vybrané frézy mohou mít i několik nadstandardních funkcí, které práci výrazně ulehčí a zpříjemní

Čím tedy může být řádně nadupaná fréza vybavena navíc?

 

✔️ Několik rychlostí pojezdu vpřed i vzad

Kvalita i hloubka sněhu není vždy stejná. Zatímco se do malé vrstvy prašanu můžete s frézou zakousnout na plnou rychlost, půlmetrová vrstva mokrého sněhu vyžaduje pro odklizení nejen patřičný výkon, ale i čas. Stroj tedy musí zpomalit, aby velké množství sněhu stihl nabrat, podrtit a komínem odhodit. Máte-li možnost rychlost pohybu přizpůsobit aktuálním podmínkám, vyhnete se tím problému se zahlcením a ucpáváním frézy. Vybrané modely sněhových fréz HECHT proto mají možnost až 6 rychlostí vpřed a 2 rychlosti vzad.

 

✔️ Světlomet

V zimních měsících svítá pozdě a brzy se stmívá. Pokud nechcete uklízet ušlapaný a uježděný sníh, nezbývá než si přivstat a sníh uklízet často průběžně až do večerních hodin. Na práci je ovšem třeba dobře vidět, proto jsou vybrané sněhové frézy HECHT vybaveny světlometem.

 

✔️ Všechny ovládací prvky na madle

Komu by se chtělo pobíhat okolo frézy v hlubokém sněhu a cokoli nastavovat? Například směr a vzdálenost odhozu sněhu je řízena komínem frézy, který je nutné v průběhu práce směrovat podle aktuálních podmínek. Můžete-li komín plně ovládat přímo na panelu na madle, práci to usnadní a zpříjemní.

 

✔️ Elektrický startér

I ten nejlépe seřízený motor při nízkých teplotách hůře startuje. Rozdíl při startování studeného a zahřátého motoru je více než patrný. Vybrané frézy HECHT proto mají elektrický startér, kterým prochladlý stroj nastartujete bez námahy. Nicméně používat pro startování běžný akumulátor by bylo neefektivní, protože i akumulátorům mráz a nízké teploty nesvědčí. Start je proto prováděn připojením do klasické 220 V elektrické zásuvky. V té je energie dostatek i pro opakované a delší startování. Když se pak motor v provozu dostatečně ohřeje, není již problém jej po krátké pauze nastartovat i ručně pomocí táhla.

 

✔️ Vyhřívaná madla

Ruce v mrazu rychle prochladnou a ovládání stroje ztuhlými prsty je nejen nepohodlné, ale může být i nebezpečné. Stejně nepohodlné je ale i ovládání stroje v teplých, ale silných rukavicích. Vybrané frézy HECHT jsou proto vybavené vyhřívanými madly, které udrží vaše ruce v teple.

 

✔️ Uzávěrka diferenciálu

Jestliže je fréza vybavena diferenciálem, snadněji se s ní manipuluje. Standardně je diferenciál uzamčený - obě kola zabírají stejně. Nemůže se proto stát, že například jedno kolo začne prokluzovat, druhé se přestane otáčet, a fréza se zastaví.

Problém však nastavá ve chvíli, kdy potřebujete s frézou zatočit. Jelikož se kola nemohou otáčet rozdílnou rychlostí, k zatočení těžké frézy musíte vyvinout velké úsilí. Je-li fréza vybavena diferenciálem, který snadno aktivujete pákou na madle, umožníte, aby se každé kolo otáčelo různou rychlostí, a s frézou můžete zatáčet podstatně pohodlněji.

Ve chvíli, kdy páku uvolníte, opět vyřadíte funkci diferenciálu, obě kola se k sobě uzamknou a znovu budou zabírat společně.

 

✔️ Pásy

Především v horských oblastech může být manipulace s frézou, byť na terénních kolech se sněhovými řetězy, někdy obtížná. Pásový pojezd poskytne stabilitu a vysokou trakci. S takto vybaveným „tankem“ se pak můžete pustit i do těch největších závějí.

Autor: PST


Líbil se vám článek? Nechte si zasílat další články a novinky na e-mail, aby vám nic neuniklo!

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.
Mohlo by Vás také zajímat

Jak předcházet poškození techniky palivem s biosložkou?

Jak předcházet poškození techniky palivem s biosložkou?

21. 03. 2023

To, že moderní paliva (např E10, E15, E85) obsahují ethanol není žádným tajemstvím. Ovšem o tom, jaké účinky může mít…

Jak připravit skleník na novou sezónu krok za krokem

Jak připravit skleník na novou sezónu krok za krokem

16. 03. 2023

S příchodem jara se také blíží nová sezóna pěstování ve skleníku. Máte-li v plánu letos vypěstovat větší množství…

Probouzení jara v zahradě: Příprava záhonů a trávníku

Probouzení jara v zahradě: Příprava záhonů a trávníku

10. 03. 2023

Březen je měsícem, kdy se příroda začíná probouzet ze zimního spánku. Stejně tak se i naše zahrady začínají probouzet a…

Jak kultivátory usnadňují práci na záhonech v zahradě?

Jak kultivátory usnadňují práci na záhonech v zahradě?

09. 03. 2023

Kultivace záhonů je nezbytnou činností pro všechny zahrádkáře, kteří chtějí  na svých zahradách pěstovat plodiny.…