Nejnadupanější sněhová fréza

20. 01. 2021

Nejnadupanější sněhová fréza

Asi není třeba diskutovat o tom, že primární funkcí sněhové frézy je prosté odklízení sněhu. Zatímco základní modely strojů mohou nabízet právě pouze základní funkci, vybrané frézy mohou mít i několik nadstandardních funkcí, které práci výrazně ulehčí a zpříjemní

Čím tedy může být řádně nadupaná fréza vybavena navíc?

 

✔️ Několik rychlostí pojezdu vpřed i vzad

Kvalita i hloubka sněhu není vždy stejná. Zatímco se do malé vrstvy prašanu můžete s frézou zakousnout na plnou rychlost, půlmetrová vrstva mokrého sněhu vyžaduje pro odklizení nejen patřičný výkon, ale i čas. Stroj tedy musí zpomalit, aby velké množství sněhu stihl nabrat, podrtit a komínem odhodit. Máte-li možnost rychlost pohybu přizpůsobit aktuálním podmínkám, vyhnete se tím problému se zahlcením a ucpáváním frézy. Vybrané modely sněhových fréz HECHT proto mají možnost až 6 rychlostí vpřed a 2 rychlosti vzad.

 

✔️ Světlomet

V zimních měsících svítá pozdě a brzy se stmívá. Pokud nechcete uklízet ušlapaný a uježděný sníh, nezbývá než si přivstat a sníh uklízet často průběžně až do večerních hodin. Na práci je ovšem třeba dobře vidět, proto jsou vybrané sněhové frézy HECHT vybaveny světlometem.

 

✔️ Všechny ovládací prvky na madle

Komu by se chtělo pobíhat okolo frézy v hlubokém sněhu a cokoli nastavovat? Například směr a vzdálenost odhozu sněhu je řízena komínem frézy, který je nutné v průběhu práce směrovat podle aktuálních podmínek. Můžete-li komín plně ovládat přímo na panelu na madle, práci to usnadní a zpříjemní.

 

✔️ Elektrický startér

I ten nejlépe seřízený motor při nízkých teplotách hůře startuje. Rozdíl při startování studeného a zahřátého motoru je více než patrný. Vybrané frézy HECHT proto mají elektrický startér, kterým prochladlý stroj nastartujete bez námahy. Nicméně používat pro startování běžný akumulátor by bylo neefektivní, protože i akumulátorům mráz a nízké teploty nesvědčí. Start je proto prováděn připojením do klasické 220 V elektrické zásuvky. V té je energie dostatek i pro opakované a delší startování. Když se pak motor v provozu dostatečně ohřeje, není již problém jej po krátké pauze nastartovat i ručně pomocí táhla.

 

✔️ Vyhřívaná madla

Ruce v mrazu rychle prochladnou a ovládání stroje ztuhlými prsty je nejen nepohodlné, ale může být i nebezpečné. Stejně nepohodlné je ale i ovládání stroje v teplých, ale silných rukavicích. Vybrané frézy HECHT jsou proto vybavené vyhřívanými madly, které udrží vaše ruce v teple.

 

✔️ Uzávěrka diferenciálu

Jestliže je fréza vybavena diferenciálem, snadněji se s ní manipuluje. Standardně je diferenciál uzamčený - obě kola zabírají stejně. Nemůže se proto stát, že například jedno kolo začne prokluzovat, druhé se přestane otáčet, a fréza se zastaví.

Problém však nastavá ve chvíli, kdy potřebujete s frézou zatočit. Jelikož se kola nemohou otáčet rozdílnou rychlostí, k zatočení těžké frézy musíte vyvinout velké úsilí. Je-li fréza vybavena diferenciálem, který snadno aktivujete pákou na madle, umožníte, aby se každé kolo otáčelo různou rychlostí, a s frézou můžete zatáčet podstatně pohodlněji.

Ve chvíli, kdy páku uvolníte, opět vyřadíte funkci diferenciálu, obě kola se k sobě uzamknou a znovu budou zabírat společně.

 

✔️ Pásy

Především v horských oblastech může být manipulace s frézou, byť na terénních kolech se sněhovými řetězy, někdy obtížná. Pásový pojezd poskytne stabilitu a vysokou trakci. S takto vybaveným „tankem“ se pak můžete pustit i do těch největších závějí.

Autor: PST


Líbil se vám článek? Nechte si zasílat další články a novinky na e-mail, aby vám nic neuniklo!

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.
Mohlo by Vás také zajímat

Máte doma mravence? Zbavte se jich bez kompromisů!

Máte doma mravence? Zbavte se jich bez kompromisů!

17. 05. 2024

Nikoho nepotěší zástup mravenců pochodující po kuchyňské lince. Zbavit se jich natrvalo je prakticky nemožné. 

Zabezpečení chaty: Prevence proti zlodějům a ochrana majetku

Zabezpečení chaty: Prevence proti zlodějům a ochrana majetku

13. 05. 2024

Chatařská sezóna se opět rozjela v plném proudu. Každý, kdo může, na konci pracovního týdne vyrazí z města, aby si…

Pravda o využití jedlé sody v zahradě: Může zlepšit chuť rajčat?

Pravda o využití jedlé sody v zahradě: Může zlepšit chuť rajčat?

13. 05. 2024

Při procházení internetu můžete často narazit na zaručené tipy, které vám zajistí lepší úrodu, šťavnatější plody, nebo…

Kdy a jak se zbavit mravenců?

Kdy a jak se zbavit mravenců?

10. 05. 2024

Mravenci jsou součástí přírody, mohou být i užiteční, proto není vždy nutné mraveniště v zahradách likvidovat. V…