Zelenina pro červnové výsevy: Pěstujte a sklízejte vlastní úrodu až do podzimu

17. 07. 2023

Zelenina pro červnové výsevy: Pěstujte a sklízejte vlastní úrodu až do podzimu

Červenec je měsíc, kdy zeleninu zpravidla sklízíme. Často tak na záhonech po sklizni zůstane místo, které by bylo škoda nechat ladem. Existuje totiž mnoho druhů zeleniny, která má v období od července do podzimu dostatek času k tomu, aby vydala chutné plody.

Ředkvičky

Začněme s rychle rostoucími ředkvičkami. Tyto chutné kořenové plodiny mohou být sklízeny již po 3-4 týdnech. Vysévejte je do dobře zavlažené zeminy a pravidelně udržujte vlhkost, abyste dosáhli nejlepších výsledků.

Saláty

Pokud máte rádi čerstvý a křupavý salát, vysévejte salátové odrůdy jako ledový salát, listový salát nebo římský salát. Tyto rostliny vyžadují stálou vlhkost, takže je důležité pravidelně zalévat.

Rukola

Rukola je oblíbenou bylinkou s pikantní chutí. Rychle roste a může být sklízena postupně podle vašich potřeb. Vysévejte ji do dobře propustné půdy a umístěte na slunné místo.

Bylinky

V červenci můžete také vysévat bylinky jako kopr, petržel a celer. Tyto bylinky jsou skvělým doplňkem vaší zahrádky a můžete je sklízet postupně podle potřeby.

Fazole

Fazole lze také vysévat ještě v červenci a sklízet na podzim. Dobře zavlažujte a vyvarujte se nadměrného hnojení, abyste podpořili zdravý růst.

Kedlubny

Při výsevu kedluben v červenci je důležité zvolit vhodnou odrůdu, která je přizpůsobená pro letní výsev. Existují odrůdy kedluben, které mají kratší vegetační dobu a jsou odolnější vůči vyšším teplotám. Tyto odrůdy jsou vhodnější pro letní výsev a mají větší šanci na úspěch.

Kapusta

Jarní kapusta nebo čínská kapusta jsou odrůdy, které můžete vysévat v červenci a sklízet v podzimních měsících. Kapusta vyžaduje slunné stanoviště a pravidelnou péči.

Špenát

Špenát je rychle rostoucí plodina, kterou lze vysévat i v červenci. Listy mohou být sklízeny postupně až do podzimu. Zajistěte jim dostatek vlhkosti a zvolte polohu s dostatkem slunečního světla.

 

Pěstování vlastní zeleniny přináší nejen možnost mít neustále dostupnou čerstvou zeleninu, ale i radost z úspěšného zahradničení.   S červencovými výsevy máte možnost vytěžit ze svých záhonů maximum a těšit se na čerstvé a chutné plody až do podzimu.

 


Líbil se vám článek? Nechte si zasílat další články a novinky na e-mail, aby vám nic neuniklo!

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.
Mohlo by Vás také zajímat

Zahrada potřebuje vaši péči i v prosinci

Zahrada potřebuje vaši péči i v prosinci

28. 11. 2023

I když se může zdát, že s nástupem zimy na zahradě není moc práce, opak je pravdou. V prosinci sice již nesekáme trávu,…

Chcete mít ten nejkrásnější vánoční stromek?

Chcete mít ten nejkrásnější vánoční stromek?

27. 11. 2023

Živý řezaný vánoční stromek provoní domov jehličím a pomůže vytvořit tu pravou vánoční atmosféru. Stromečky, které…

Benzin E10 od ledna 2024: Co to může znamenat pro starší motory?

Benzin E10 od ledna 2024: Co to může znamenat pro starší motory?

27. 11. 2023

Od Nového roku se na čerpacích stanicích budeme setkávat s benzínem s označením E10. Doposud jsme byli zvyklí na…

Kdy a kde koupit vánoční stromek?

Kdy a kde koupit vánoční stromek?

20. 11. 2023

I když se díky letošnímu nadprůměrně teplému počasí příroda tváří, jako kdyby začínal podzim, advent je prakticky za…