Jak se postarat o vánoční stromek?

23. 11. 2022

Jak se postarat o vánoční stromek?

Již tuto neděli začíná Advent. Na adventním věnci rozsvítíme první svíčku a v obchodech se již objevily vánoční stromky. S nákupem stromku není důvod otálet. Snadno se může stát, že když necháte nákup na poslední chvíli, stromky budou již přebrané a na vás zbude jen nějaký nepěkný pahýl s několika nepravidelně rostlými větvemi.

Možná vás napadne, že je přeci jen lepší počkat, protože stromek zakoupený již nyní brzy opadá. Jenže stromky připravené k prodeji jsou již nařezány a čerstvě uřezaný stromek seženete jen v případě, že si jej po dohodě s hajným sami uříznete v lese.  V tomto ohledu je tedy jedno, zda stromek zakoupíte dnes nebo až za 14 dní.

Důležité je dobře se o řezaný stromek postarat. Pak vám vydrží bez problémů jako čerstvý problému až do Tří králů.

V posledních letech je u nás nejoblíbenější kavkazská jedle. Není divu, jedle jsou pěkně rostlé a jehličí z nich začne opadávat opravdu hodně dlouho po uřezání. Zakoupený stromek ale nechte někde v chladu, nejlépe venku. Kmen dole seřízněte pilou o dva centimetry, aby dobře nasával vodu. Stromek postavte do nádoby s vodou tak, aby i kůra nad řezem byla několik centimetrů pod vodou.  Stromek nepřenášejte do teplé místnosti zbytečně brzy a chcete-li, aby se mu dařilo dobře i doma, pořiďte si stojánek, který je opatřen nádobkou na vodu.

I když se čas od času setkáte s názorem, že řezáním vánočních stromků se devastuje příroda, nemusíte se bát. Stačí stromek zakoupit u ověřeného prodejce, který nakupuje stromky z plantáží, kde byly vypěstovány právě k tomu, aby posloužily o Vánocích. Například stromky dodávané do sítě prodejen HECHT – specialista na zahradu pocházejí výhradně z dánských plantáží, a proto jsou velice kvalitní a pěkně rostlé.

 A takový poctivý stromek dokáže vánoční atmosféru doplnit nádhernou vůní jehličí…


Líbil se vám článek? Nechte si zasílat další články a novinky na e-mail, aby vám nic neuniklo!

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.
Mohlo by Vás také zajímat

Co je rozhodující pro výběr sněhové frézy

Co je rozhodující pro výběr sněhové frézy

24. 11. 2022

Počasí bývá v posledních letech nevyzpytatelné. Ačkoli jsou zejména v nížinách zimy spíše blátivé, čas od času může…

Jak se postarat o vánoční stromek?

Jak se postarat o vánoční stromek?

23. 11. 2022

Již tuto neděli začíná Advent. Na adventním věnci rozsvítíme první svíčku a v obchodech se již objevily vánoční stromky…

Nářadí pro každou domácnost

Nářadí pro každou domácnost

22. 11. 2022

I když nejste zrovna kutil, bez nářadí se doma prostě neobejdete. Tu a tam je potřeba něco přišroubovat, utáhnout šroub…

Připravili jste zahradu na mrazy?

Připravili jste zahradu na mrazy?

16. 11. 2022

Venkovní vodovodní kohouty, hadice, zahradní vodárny, zavlažovací systémy, ale i filtrace u bazénu a další zařízení je…