Voda z vrtu v bazénu hnědne? Víme jak na to!

04. 07. 2023

Voda z vrtu v bazénu hnědne? Víme jak na to!

Napouštění bazénu vodou ze studny nebo vrtu s sebou může přinášet mnohá úskalí. Opomeneme-li, že v suchých obdobích bývá často vydáván zákaz čerpání podzemní vody k takovýmto účelům a člověk se může dostat do křížku s úřady, kvalita podzemní vody nemusí být vždy pro bazén zcela vhodná.

Problémy zpravidla působí minerály, které jsou v podzemní vodě rozpuštěné. Nejčastěji se jedná o vápník, železo nebo mangan. Tyto prvky pak způsobí, že voda na vzduchu mění svou barvu a začne se zakalovat. Přidání běžné bazénové chemie pro úpravu vody zpravidla celý problém ještě zhorší. Voda zhnědne a jemné částice není možné běžnou pískovou filtrací odstranit.

Dalším problémem je, že tyto minerály mohou začít vytvářet usazeniny na stěnách bazénu a ve filtračním zařízení. To pak může znamenat nutnost bazén vypustit a vyčistit, ovšem usazeniny v čerpadle a potrubí filtrace mohou někdy znamenat nutnost jejich výměny.

V neposlední řadě je pravděpodobné, že pro úpravu podzemní vody budete potřebovat i větší množství chemických prostředků, abyste udrželi správnou rovnováhu pH včetně dalších chemických hodnot vody. To vše se může v konečném důsledku i řádně prodražit.

Nemáte-li možnost bazén napustit vodou z vodovodu, vždy se vyplatí nechat si zavést pitnou vodu cisternou. Ovšem i v tomto případě buďte obezřetní a vodu si nechte zavézt jen od ověřeného dodavatele, aby se vám nestalo, že vám sice známého známý přiveze vodu levně, a později zjistíte, že vám přivezl vodu z nedalekého rybníka.

Nicméně se v průběhu sezóny pravděpodobně stane, že vodu budete muset dopouštět. Část vody bude vysychat, poměrně hodně vody často dokáží vycákat děti a nemálo vody se spotřebuje při zpětném proplachování pískové filtrace. V takových případech asi cisternu s vodou objednávat nebudete a nezbude vám nic jiného než dopouštět vodu, kterou máte dostupnou. Co však dělat, aby se voda nezakalila?

Použijte Calzestab Eisenex!

Název tohoto přípravku vám možná zní jako zaklínadlo. Pravdou je, že to vlastně takové malé kouzlo je. Pokud jej přidáte v přiměřeném množství, zabrání tomu, aby se kovové a vápenité prvky ve vodě začaly srážet a usazovat. Zároveň snižuje tvrdost vody. Ochrání filtrační zařízení a cirkulační okruh před zanesením vodním kamenem.

Tím, že na sebe váže uvedené prvky, které by mohly ovlivnit pH vody, Calzestab Eisenex snižuje výrazně i spotřebu dalších chemických prostředků k úpravě vody.

Především vám však Calzestab Eisenex může ušetřit spoustu starostí.


Líbil se vám článek? Nechte si zasílat další články a novinky na e-mail, aby vám nic neuniklo!

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.
Mohlo by Vás také zajímat

Zahrada potřebuje vaši péči i v prosinci

Zahrada potřebuje vaši péči i v prosinci

28. 11. 2023

I když se může zdát, že s nástupem zimy na zahradě není moc práce, opak je pravdou. V prosinci sice již nesekáme trávu,…

Chcete mít ten nejkrásnější vánoční stromek?

Chcete mít ten nejkrásnější vánoční stromek?

27. 11. 2023

Živý řezaný vánoční stromek provoní domov jehličím a pomůže vytvořit tu pravou vánoční atmosféru. Stromečky, které…

Benzin E10 od ledna 2024: Co to může znamenat pro starší motory?

Benzin E10 od ledna 2024: Co to může znamenat pro starší motory?

27. 11. 2023

Od Nového roku se na čerpacích stanicích budeme setkávat s benzínem s označením E10. Doposud jsme byli zvyklí na…

Kdy a kde koupit vánoční stromek?

Kdy a kde koupit vánoční stromek?

20. 11. 2023

I když se díky letošnímu nadprůměrně teplému počasí příroda tváří, jako kdyby začínal podzim, advent je prakticky za…