Domácí pohoda s krbovými kamny

24. 08. 2020

Domácí pohoda s krbovými kamny

Konec léta se rychle blíží, dny se zkracují a teplota venku postupně klesá. Pokud se nechystáte v nejbližší době zazimovat své chaty a chalupy, brzy přijde čas, kdy bude třeba zatopit.

Kamna HECHT IGNISIS
Krbová kamna s troubou

Možná již nějakou dobu odkládáte výměnu stávajících kamen s tím, že ještě nějakou dobu vydrží. Opomeneme-li skutečnost, že starší kamna mají mnohdy mnohem nižší tepelnou účinnost než kamna moderní, zbývá nebezpečí, že dosluhující kamna již mohou špatně těsnit a jejich používání může být nebezpečné.

Moderní kamna určená pro spalování dřeva mohou být zároveň zajímavým designovým doplňkem interiéru. Oheň plápolající za prosklenými dvířky navodí pocit domácí pohody, i když se v komínu prohání Meluzína a za okny padají trakaře. Po návratu z podzimní procházky na kamnech můžete v konvici ohřát vodu na čerstvý čaj, který vás zahřeje. Některá kamna jsou dokonce vybavena i troubou. Kromě horkého čaje si tak upečete i koláč, nebo rovnou třeba maso k obědu. Nakonec proč zbytečně pálit plyn nebo elektřinu, když taková kamna dodají dost energie i pro přípravu jídla?

S pořízením kamen ovšem není vhodné čekat na poslední chvíli. Jejich zapojení by měl udělat, nebo alespoň zkontrolovat, odborník, a až zima zaklepe na dveře, může být problém nějakého včas sehnat.

 

Autor: PST

 

Zpět

 

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.
Mohlo by Vás také zajímat

Kámen nic nezkazí v žádné zahradě

Kámen nic nezkazí v žádné zahradě

04. 08. 2021

Přírodní materiály jsou dnes nezřídka nahrazovány v zahradách betonem a plastem. Do moderní zahrady se sice beton může…

Návrat na venkov – domov jako z pohádky

Návrat na venkov – domov jako z pohádky

02. 08. 2021

Stále více lidí opouští města a stěhuje se na venkov. Důvodem snad může být snaha uniknout ze stresujícího života v…