Inteligentní péče o trávník: Přestaňte sekat a začněte žít!

12. 07. 2023

Inteligentní péče o trávník: Přestaňte sekat a začněte žít!

Váš čas je cenný a určitě ho chcete strávit jinak, než sečením zahrady Představte si, že se můžete vrátit domů ke krásně upravenému trávníku bez toho, abyste museli vyvinout jakoukoli námahu...

Robotické sekačky HECHT lze jednoduše naprogramovat podle vašich potřeb. Můžete nastavit časy sečení na jednotlivé dny v týdnu a nechat je pracovat přesně podle vašeho harmonogramu. Nastavení můžete provádět nejen na panelu přímo na sekačce, ale díky technologii Bluetooth i aplikací z vašeho smartphone nebo iPhone. Stačí si stáhnout aplikaci, propojit telefon se sekačkou přes Bluetooth a získáte plnou kontrolu nad jejím provozem. Můžete změnit nastavení, spustit nebo zastavit sečení a sledovat stav sekačky, včetně informací o stavu baterie.

Sekačka se spouští, a dobíjí naprosto autonomně. Pohybuje se pouze v prostoru, který jí vymezíte obvodovým kabelem. Tímto způsobem sekačka přesně ví, kam a jakým způsobem se má pohybovat při sečení. Díky tomuto systému můžete vytvořit virtuální hranice, které sekačka respektuje. 

Důležitým prvkem je nárazový senzor. Pokud by ve vymezeném prostoru sekačka do čehokoli narazila, změní směr svého pohybu a vyhne se tak možným poškozením nebo zablokování. Sekačka tak může detekovat překážky jako jsou stromy, nebo třeba zahradní nábytek zapomenutý na trávníku v době sečení. To vám poskytuje jistotu, že sekačka bezpečně a efektivně seče, aniž by se někde uvízla nebo cokoli poškodila. 

Sekačky HECHT jsou také vybaveny dešťovým senzorem. Jakmile začne pršet, sekačka automaticky zastaví sečení, vrátí se na nabíjecí základnu a počká, až se počasí zlepší.

Sekačka se nabíjí zcela sama. Když v průběhu sečení sekačka zjistí, že energie v baterii klesla k minimu, vypraví ke své nabíjecí základně a doplní energii. Po dokončení nabíjení se opět vrátí na trávník a pokračuje ve své práci. O nabíjení sekačky se proto nemusíte vůbec starat. 

Robotická sekačka je velice tichá. V některých obcích je vyhláškou omezeno vykonávání hlučných činností v neděli nebo ve svátek. S robotickou sekačkou to však řešit nemusíte. Soused si pravděpodobně ani nevšimne, že sekačka na vaší zahradě seká. 

S robotickou sekačkou zkrátka získáte svobodu, bude pracovat za vás. Navíc, pravidelné sečení zajišťuje, že váš trávník bude vždy v dokonalé kondici. 

Už nebudete muset plánovat sečení a koordinovat jej v závislosti na počasí a svém volnu.  Robotická sekačka HECHT  se nikdy neunaví a bude pracovat podle harmonogramu, který jí nastavíte. Uvolněte se a věnujte svůj čas důležitějším činnostem, zatímco sekačka zvládne sečení za vás.

 


Líbil se vám článek? Nechte si zasílat další články a novinky na e-mail, aby vám nic neuniklo!

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.
Mohlo by Vás také zajímat

Máte doma mravence? Zbavte se jich bez kompromisů!

Máte doma mravence? Zbavte se jich bez kompromisů!

17. 05. 2024

Nikoho nepotěší zástup mravenců pochodující po kuchyňské lince. Zbavit se jich natrvalo je prakticky nemožné. 

Zabezpečení chaty: Prevence proti zlodějům a ochrana majetku

Zabezpečení chaty: Prevence proti zlodějům a ochrana majetku

13. 05. 2024

Chatařská sezóna se opět rozjela v plném proudu. Každý, kdo může, na konci pracovního týdne vyrazí z města, aby si…

Pravda o využití jedlé sody v zahradě: Může zlepšit chuť rajčat?

Pravda o využití jedlé sody v zahradě: Může zlepšit chuť rajčat?

13. 05. 2024

Při procházení internetu můžete často narazit na zaručené tipy, které vám zajistí lepší úrodu, šťavnatější plody, nebo…

Kdy a jak se zbavit mravenců?

Kdy a jak se zbavit mravenců?

10. 05. 2024

Mravenci jsou součástí přírody, mohou být i užiteční, proto není vždy nutné mraveniště v zahradách likvidovat. V…