Mobilní ochlazovač vzduchu: Váš spolehlivý parťák v tropických dnech

14. 07. 2023

Mobilní ochlazovač vzduchu: Váš spolehlivý parťák v tropických dnech

Tropické dny mohou přinést nejen radost ze slunce z pobytu u vody, ale také horko a nepohodlí. Navíc extrémní vedra mohou někomu způsobovat i nepříjemné zdravotní problémy. V takovýchto situacích je mobilní ochlazovač vzduchu skvělým řešením, které může přinést příjemnou úlevu. 

Mobilní ochlazovač vzduchu je energeticky úspornější než klasická klimatizace a můžete jej přemístit libovolně po domácnosti podle aktuální potřeby. Přes den jej tak využijete například v obýváku, v noci jej přestěhujete do ložnice. Když je navíc vybaven ionizátorem, může vytvořit v místnosti příjemné a osvěžující prostředí. 

Mobilní ochlazovač vzduchu pracuje na principu přirozeného ochlazování vzduchu pomocí vody. Vnitřní mechanismus tohoto přístroje nasává horký vzduch z okolí a přivádí ho dovnitř, kde je filtrován skrze speciální chladič. Skrz tento chladič protéká voda, která se postupně odpařuje a ochlazuje přitom vzduch. Výsledkem je výstup studeného vzduchu, který vytváří příjemnou atmosféru v místnosti. Drobnou nevýhodou tedy je, že je nutné doplňovat do ochlazovače čas od času studenou vodu. Do zásobníku s vodou je možné vložit i chladící náplně, které necháte namrazit v mrazáku, tím se chladící účinek zvýší.

Mobilní ochlazovače vzduchu jsou několikanásobně energeticky úspornější než klasické klimatizace. Zatímco klimatizace chladí vzduch pomocí chladicího média a kompresoru vyžadující poměrně vysoký příkon energie, ochlazovač vzduchu používá přírodní princip odpařování vody. 

Některé typy ochlazovačů mohou být navíc doplněny o ionizátor vzduchu. Jeho účelem je generovat záporné ionty. Tyto záporné ionty na sebe vážou na nečistoty v ovzduší, jako jsou prachové částice, pyl nebo bakterie. V důsledku toho se nečistoty stávají těžšími a klesají na zem, čímž se snižuje jejich koncentrace ve vzduchu. Tímto způsobem ionizátor přispívá k čistšímu a zdravějšímu vzduchu v místnosti. Záporné ionty mají také mnoho příznivých účinků na lidské tělo a jsou prospěšné pro naše zdraví. Eliminují také nežádoucí pachy a přispívají k vytváření čistého a osvěžujícího prostředí. Záporné ionty také pomáhají snižovat únavu, zlepšují koncentraci a přinášejí pocit pohody.

Ochlazovač vzduchu v horkých letních dnech dokáže v místosti snížit teplotu o několik stupňů.  Za tropických nocí vám v ložnici vytvoří příjemné klima pro spánek.

 

 


Líbil se vám článek? Nechte si zasílat další články a novinky na e-mail, aby vám nic neuniklo!

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.
Mohlo by Vás také zajímat

Užijte si bazén naplno a bez starostí!

Užijte si bazén naplno a bez starostí!

21. 06. 2024

Nadzemní bazény jsou skvělým způsobem, jak si užít letní dny na vlastní zahradě. Aby však zážitek z koupání byl co…

Znáte výhody venkovních žaluzií?

Znáte výhody venkovních žaluzií?

18. 06. 2024

Od jara se většina z nás těší na léto, kdy slunce rozehřeje zem a my se budeme moct natáhnout se studeným nápojem někde…

Je nutné v létě stínit skleníky před ostrým sluncem?

Je nutné v létě stínit skleníky před ostrým sluncem?

17. 06. 2024

Skleník je skvělý vynález. Umožní nám v našich končinách pěstovat plodiny, které vyžadují teplejší klima. Rostliny,…

Mléko jako přírodní postřik proti plísním a padlí na rostlinách

Mléko jako přírodní postřik proti plísním a padlí na rostlinách

12. 06. 2024

Plísně a padlí jsou běžnými problémy, se kterými se zahradníci setkávají při pěstování rajčat, okurek a dalších plodin.…