Práce na zahradě v dubnu

23. 04. 2021

Práce na zahradě v dubnu

V dubnu vyrážejí pupence, vše klíčí, raší novým životem... Zahrada se nejen rozzáří nádhernou svěží zelení, ale v druhé polovině měsíce začne hrát i dalšími barvami. Třeba barvou zlatého deště – pokud zlatý déšť milujete, vysaďte ho právě teď, zkuste prostě jen zapíchnout větvičku do země a zalít. Když už je půda sluncem dostatečně prohřátá, můžete květinovou skladbu vaší zahrady doplnit výsadbou o celou řadu nových květin. Třeba o mečíky, jiřiny či afrikány. Speciální pozornost byste v tomto měsíci měli věnovat růžím a růžovým keřům. Je totiž ten nejlepší čas na jejich řez (stříhání a prořezávání). K tomu se vám jistě budou hodit dvoubřité zahradnické nůžky a pracovní rukavice.

Jestli jste během uplynulých týdnů řádně zryli a prokypřili záhony, ideálně kultivátorem, můžete se pustit do sázení další zeleniny – okurek, červené řepy, rozmanitých odrůd salátu...

Mimořádnou péči byste měli věnovat trávníku. Pravděpodobně již máte za sebou jeho vertikutaci provzdušňovačem. Nyní byste lysá místa trávníku měli dosít travní směsí a pořádně zalít. Čas je také na přihnojení celého trávníku.

Duben je také vhodný měsíc na vysázení nových ovocných stromů – co nejdříve po vysázení je dobré provést jejich hluboký prořez.

A ještě na jednu práci byste si v druhé polovině dubna měli vyšetřit čas – zastřihnout přerostlý živý plot či jiné přerostlé větve a větvičky plotostřihem.

Autor HP


Líbil se vám článek? Nechte si zasílat další články a novinky na e-mail, aby vám nic neuniklo!

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.
Mohlo by Vás také zajímat

Nevyhazujte popel, je to cenná surovina

Nevyhazujte popel, je to cenná surovina

03. 12. 2021

Co může být symbolem domácí pohody víc, než plápolající oheň v krbu. Oheň na praskajícím dřevě v nás vzbuzuje pocit…

Co možná nevíte o Mikulášovi

Co možná nevíte o Mikulášovi

03. 12. 2021

Už tuto neděli se v podvečer objeví v ulicích Mikuláš s andělem a čertem, aby dětem připomenuli, že mají poslouchat a…

Nejlepší dárky pro kutily

Nejlepší dárky pro kutily

30. 11. 2021

Máme Advent, a tak již Vánoce klepou prakticky na dveře. Mnozí již mají dárky nakoupené, někteří dokonce zabalené.…