Práce na zahradě v dubnu

23. 04. 2021

Práce na zahradě v dubnu

V dubnu vyrážejí pupence, vše klíčí, raší novým životem... Zahrada se nejen rozzáří nádhernou svěží zelení, ale v druhé polovině měsíce začne hrát i dalšími barvami. Třeba barvou zlatého deště – pokud zlatý déšť milujete, vysaďte ho právě teď, zkuste prostě jen zapíchnout větvičku do země a zalít. Když už je půda sluncem dostatečně prohřátá, můžete květinovou skladbu vaší zahrady doplnit výsadbou o celou řadu nových květin. Třeba o mečíky, jiřiny či afrikány. Speciální pozornost byste v tomto měsíci měli věnovat růžím a růžovým keřům. Je totiž ten nejlepší čas na jejich řez (stříhání a prořezávání). K tomu se vám jistě budou hodit dvoubřité zahradnické nůžky a pracovní rukavice.

Jestli jste během uplynulých týdnů řádně zryli a prokypřili záhony, ideálně kultivátorem, můžete se pustit do sázení další zeleniny – okurek, červené řepy, rozmanitých odrůd salátu...

Mimořádnou péči byste měli věnovat trávníku. Pravděpodobně již máte za sebou jeho vertikutaci provzdušňovačem. Nyní byste lysá místa trávníku měli dosít travní směsí a pořádně zalít. Čas je také na přihnojení celého trávníku.

Duben je také vhodný měsíc na vysázení nových ovocných stromů – co nejdříve po vysázení je dobré provést jejich hluboký prořez.

A ještě na jednu práci byste si v druhé polovině dubna měli vyšetřit čas – zastřihnout přerostlý živý plot či jiné přerostlé větve a větvičky plotostřihem.

Autor HP

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.
Mohlo by Vás také zajímat

Kámen nic nezkazí v žádné zahradě

Kámen nic nezkazí v žádné zahradě

04. 08. 2021

Přírodní materiály jsou dnes nezřídka nahrazovány v zahradách betonem a plastem. Do moderní zahrady se sice beton může…

Návrat na venkov – domov jako z pohádky

Návrat na venkov – domov jako z pohádky

02. 08. 2021

Stále více lidí opouští města a stěhuje se na venkov. Důvodem snad může být snaha uniknout ze stresujícího života v…