Pár nápadů pro Velikonoce

05. 04. 2022

Pár nápadů pro Velikonoce

Velikonoce jsou jedním z nejvýznamnějších křesťanských svátků, ovšem svůj význam mají i pro zahrádkáře a vlastníky zahrad.  Velikonoce otevírají jaro a s ním i novou sezónu.

K Velikonocím se váže spousta tradic. U nás je to samozřejmě například pletení pomlázek, barvení vajíček nebo malování kraslic.  Nejedna dívka se nevyhne vyšlehání pomlázkou, to má zajistit, aby byla po celý rok zdravá a čiperná.

Dětem můžete letošní velikonoce ozvláštnit původně americkým zvykem a poschovávat jim nadílku různě v zahradě. Při hledání se určitě zabaví a mohou soutěžit, kdo najde více vajíček a sladkostí.

A co takhle letos velikonočně vyzdobit i stromy na zahradě? Zavěste na ně obarvená vajíčka, můžete přidat i nějakou sladkost, pro děti. Ovšem v případě sladkostí je nutné, aby byly kvalitně zabalené a v případě deště nerozmokly. Můžete si být ale jistí, že na stromě dlouho nevydrží, děti je rychle očešou.

Nezapomeňte si včas zasít obilí, aby vám do velikonoc vyklíčilo. Obzvlášť hezky působí, když je zasejete například do skořápky, kterou použijete jako malý květináč. Když na skořápku namalujete třeba obličej, vypadá, jako když jí raší zelené vlasy.

Můžete se také pokusit vyrobit velké vejce, nebo skořápku. Dejte do nafukovacího balónku sádru, nafoukněte jej a otáčením sádru rozlijte po vnitřních stranách. Jakmile sádra zatvrdne, praskněte balónek  a falešná skořápka je na světě. Celé vejce se vám asi takto vyrobit nepodaří, ale můžete si takto vytvořit části falešných skořápek, které následně využijete jako dekoraci. Můžete je zpevnit lakem, obarvit a využít třeba jako již zmiňované květináčky pro jarní obilí.

A do jarní výzdoby určitě nezapomeňte zapojit i děti.


Líbil se vám článek? Nechte si zasílat další články a novinky na e-mail, aby vám nic neuniklo!

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.
Mohlo by Vás také zajímat

Jak předcházet poškození techniky palivem s biosložkou?

Jak předcházet poškození techniky palivem s biosložkou?

21. 03. 2023

To, že moderní paliva (např E10, E15, E85) obsahují ethanol není žádným tajemstvím. Ovšem o tom, jaké účinky může mít…

Jak připravit skleník na novou sezónu krok za krokem

Jak připravit skleník na novou sezónu krok za krokem

16. 03. 2023

S příchodem jara se také blíží nová sezóna pěstování ve skleníku. Máte-li v plánu letos vypěstovat větší množství…

Probouzení jara v zahradě: Příprava záhonů a trávníku

Probouzení jara v zahradě: Příprava záhonů a trávníku

10. 03. 2023

Březen je měsícem, kdy se příroda začíná probouzet ze zimního spánku. Stejně tak se i naše zahrady začínají probouzet a…

Jak kultivátory usnadňují práci na záhonech v zahradě?

Jak kultivátory usnadňují práci na záhonech v zahradě?

09. 03. 2023

Kultivace záhonů je nezbytnou činností pro všechny zahrádkáře, kteří chtějí  na svých zahradách pěstovat plodiny.…