Březen je za dveřmi. Máme vše pro parádní začátek sezóny!

25. 02. 2021

Březen je za dveřmi. Máme vše pro parádní začátek sezóny!

Milovníci zahrad se už nemůžou dočkat. Za chvíli je tu březen. S jeho prvními teplými slunečními paprsky a prodlužujícími se dny. Březen je měsíc, kdy je práce na zahradě snad nejvíce v celém roce. Ale je to práce, která přináší radost – vždyť zahrada pak bude po celou nadcházející sezónu krásná, jako znovuzrozená.


Máme pro Vás všechno, co k jarnímu oživení a dokonalému zvelebení své zahrady potřebujete: od zahradních traktorů, sekaček a řetězových pil až třeba po drobné náčiní, jako je například ruční kypřič, to, kdybyste si už chtěli vysít ve skleníku první astry, fialky či jiné letničky…


Jaké další zahradní pomocníky v březnu využijete kupříkladu?

✔️ Provzdušňovač – zaručí vám, že po celý rok budete mít na své zahradě trávník hustý, bez lysých míst, zářivě zelený. Zkrátka anglický. Provzdušňovač pomocí sady nožů prořeže vrchní vrstvu půdy a odstraní horní neprostupnou krustu, složenou z nečistot a zbytků posečené trávy, mechu a plevelů. Díky tomu dojde k pronikání kyslíku, tepla, vláhy a živin až ke kořenům, a tím i k množení nových, zdravých travních výhonků.✔️ Křovinořez – zastane na vaší zahradě mnohem více práce, než si vůbec dokážete představit! Poseká i vysokou, přerostlou trávu. Poradí si s obtížně přístupným terénem (jako jsou příkré svahy, příkopy, okolí stromů a keřů atd.), proseká tenčí křoviny a dřeviny, zlikviduje vzrostlé stonky plevelů… S křovinořezem zkrátka dokážete ze své zahrady „vykouzlit“ pohádkově upravené, nádherné místo.✔️ Kultivátor – je tu jednoduše proto, abyste se nemuseli dřít, je vaším ideálním pomocníkem pro těžkou manuální práci. Teď na jaře ho oceníte dvojnásob. Umí zrýt a prokypřit půdu (jeho masivní, pevné nožové ústrojí neúnavně rotuje v půdě do hloubky 18 až 20 cm) a umí také vmísit do země hnojiva. Dokáže ale také převážet těžší náklad, například těžké větve či odpad.✔️ Akumulátorovou vyvětvovací pilu – díky ní snadno a rychle prořežete větve ovocných a okrasných stromů ve větší výšce, například větve jabloní či hrušní. Pila je tichá, ergonomická a maximálně praktická (mimo jiné proto, že nemá přívodní kabely).

Březen na Vaší zahradě však nemusí být zasvěcen jenom práci, ale i relaxaci. Ke konci měsíce už mohou být některé večery natolik teplé, že můžete zkusit třeba první letošní grilování – ze široké nabídky našich zahradních grilů si jistě vybere každý.

 

Autor: PH

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.
Mohlo by Vás také zajímat

Proč pěstovat rajčata aneb co možná nevíte

Proč pěstovat rajčata aneb co možná nevíte

30. 07. 2021

Bývaly doby, kdy by Evropan syrové rajče nepozřel. Rajčata se používala v různých formách pouze jako koření. Naštěstí…

Vyžeňte děti na zahradu!

Vyžeňte děti na zahradu!

30. 07. 2021

Ne, neberte samozřejmě nadpis doslova... Spíš se snažíme najít odpověď na otázku, jak děti přimět k tomu, aby na…

Zvažujete stavbu skleníku?

Zvažujete stavbu skleníku?

29. 07. 2021

Konec léta a začátek podzimu je ideální čas pro stavbu nového skleníku. Slunce už nemá takovou sílu, nemusíte proto v…

Proč patří stromy do zahrady?

Proč patří stromy do zahrady?

29. 07. 2021

V současnosti je trendem stromy v zahradách nahrazovat spíše keři a pečlivě střiženými živými ploty. Pokud už se nějaký…