Chcete ušetřit? Postavte si letní kuchyň!

03. 08. 2022

Chcete ušetřit? Postavte si letní kuchyň!

Ceny elektřiny a plynu šplhají do astronomických výšin, a kde kdo přemýšlí, jak snížit spotřebu a omezit výdaje.

V létě, když není třeba topit, mají v domácnostech nejvyšší spotřebu povětšinou spotřebiče, které vyrábí teplo, nebo naopak chladí. Je to zejména bojler nebo plynový kotel pro ohřev vody, pračka, elektrická či plynová trouba, sporák nebo klimatizace.  Bez pračky se obejdeme jen těžko, ohřev užitkové vody je v létě možné doplnit solárními panely, jak ale vyřešit vaření? Taková elektrická trouba může mít příkon i 2,5 kW a to už dokáže elektroměr pěkně roztočit.  Pokud budete péct na neděli husu několik hodin, raději ani nepočítejte, kolik vás to bude stát. Nemluvě o tom, že rozpálená trouba v horkém letním dni rozehřeje domácnost natolik, že klimatizace poběží prakticky nepřetržitě.

Přemýšleli jste někdy o tom, že byste si na zahradě postavili letní kuchyň? Má to hned několik výhod. Především budete vařit venku a nebudete tak ohřívat již tak přehřátý dům. A při dnešních cenách energií asi nebude od věci vytáhnout ze stodoly starý sporák na dřevo po babičce, zrenovovat jej a využít v letní kuchyni. A když neseženete starý sporák, na stále se d pořídit i nový, například HECHT VULCANUS.  

Zatopíte dřevem, které je stále ještě relativně levné, na plotně navaříte, v troubě napečete.  Při tom budete na čerstvém vzduchu. Samozřejmě kamna nepostavíte doprostřed zahrady, ale když jste trošku šikovní, stačí sehnat pár cihel z bouračky, nějaký ten tráme, fošnu a lať na vybudování přístřešku, který poskytne stín a ochání vás před letní bouřkou. A když už budete v tom budování, co třeba ještě přistavět gril a malou udírnu.

Tak co, už máte v ruce tužku, papír a kreslíte první návrhy projektu?

 

Autor: PST


Líbil se vám článek? Nechte si zasílat další články a novinky na e-mail, aby vám nic neuniklo!

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.
Mohlo by Vás také zajímat

Některé koloběžky budou muset mít povinné ručení

Některé koloběžky budou muset mít povinné ručení

15. 08. 2022

Elektrická koloběžka může být nejen skvělým zdrojem zábavy, ale i perfektním dopravním prostředkem na kratší vzdálenost…

Fáma o zákazu topení v kamnech

Fáma o zákazu topení v kamnech

15. 08. 2022

Prodeje kamen v ČR lámou rekordy. Nic na tom nezměnila ani informace, která se v posledních měsících objevila v médiích…

Jak připravit sklep na uskladnění sklizně

Jak připravit sklep na uskladnění sklizně

12. 08. 2022

Za chvíli bude konec prázdnin a nastane doba sklizně. Ostatně některé plody sklízíme již dnes. Co nezkonzumujeme hned…

Čím budete letos v zimě topit?

Čím budete letos v zimě topit?

10. 08. 2022

Ceny plynu i elektřiny vystoupaly do takové výše, že když se něco rychle nezmění, mnozí budou muset plynové a…