Zobrazit kategorie

V Czech Samurais týmu otestovali na Dakaru 76 dílnou sadu nářadí HECHT 2076

21. 07. 2024

Pracovní nářadí je součástí životů mechaniků, ale i jezdců, alespoň v průběhu nejnáročnější Rally světa Rally Dakar – tak to prostě je. Ať už mechanici lezou po kolenou v depu, sváří plechy, nebo se hrabou po lokty v motoru. Pracovní nářadí je každodenním parťákem. 

Na nářadí se musí spolehnout ať už v depu nebo v samotném závodě.

V Czech samurais týmu otestovali 76 dílnou sadu v kufříku HECHT 2076. Standardní vybavení: Sada šroubováků, šroubováková rukojeť, kombinované kleště, štípací kleště, sada bitů, magnetický držák bitů, ráčna, sada stranových klíčů, sada nástrčných hlavic, kardanový kloub, ráčnový adaptér, adaptér šroubováku, t-vratidlo, hlavice na zapalovací svíčky, plastový kufr. Prostě všechno co potřebujete v garaží, dílně, nebo na Dakaru, hezky pohromadě.

"Tak jako závodnice kladu důraz na závodní oblečení, tak dbám i na nářadí. A to mi zajistila Dakaru 2022 právě firma HECHT. Sadu ručního nářadí jsme dennodenně využívali v depu, kde mechanici pracovali ve dne i v noci na našem závodním speciálu Suzuki Samurai, ale také na doprovodném autě Fiat Ducato. Neustále se na něčem dělalo, něco se opravovalo, ať už to byla výměna motoru, nebo třeba oprava dobíjení na doprovodce. Nejhroznější však bylo když jsme se v poušti snažili oživit zapečený motor, tam sem měla častokrát chuť hodit nářadí do písku. Ne kvůli kvalitě nářadí, ale bezmoci, že motor uprostřed rozpálené pouště nešel prostě opravit. V Jednotlivých etapách jsme na nářadí při práci kladli mnohem větší důraz než kdykoli dříve. Byli jsme pod neustálým pracovním tlakem a sebemenší zaváhání mohlo být fatální. Každý úsek dne kladl na nářadí jiné nároky - a to Hecht kufr zvládl bez zaváhání! Kompaktní, ale zároveň v něm nechybí podstatné věci. Ano i my jsme bojovali s váhou a místem, proto se nám líbila kompatibilita kufru. Za nás se jedná o dobrou volbu v poměru ceny a kvality." - Ollie Roučková pilotka Czech Samurais teamu - Dakar 2022.

Foto: - Petr Šedivý

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.