Zobrazit kategorie

V čem jsou lepší tříkolové sekačky?

23. 01. 2022

Součástí moderních zahrad se již celkem neodmyslitelně stávají záhony, jezírka, bazény, dlažby rozličných tvarů a další prvky s okraji vedenými podle složitých křivek. Udržovat kvalitní trávník vymezený nepravidelnými křivkami proto může být s běžnou sekačkou, která je konstruována pro sečení v rovných přímkách obtížné. Při každé změně směru to znamená přizvednutí předních kol, což prakticky znemožňuje kopírovat zaoblené záhony a chodníky, zároveň každé přizvednutí kol při změně směru znamená i zvedání nožů, proto není možné s běžnou sekačkou snadno dosáhnout kvalitně posekaného trávníku na jednotnou výšku.

Tento problém řeší novinka letošní sezóny – sekačka s tříkolovým provedením. Zadní náprava sekaček – tříkolek vychází z léty ověřeného spolehlivého řešení. Vzhledem k tomu, že těžiště sekačky je posunuto k zadní nápravě, je „tříkolka“ stejně stabilní, jako běžné sekačky. Přední kolo je však u „tříkolek“ umístěno na otočném čepu, což sekačce umožňuje snadno zatáčet při složitém manévrování okolo překážek. Kopírovat složitou křivku okraje trávníku vymezenou nepravidelným záhonem je pro obsluhu snadné. Stejně snadno lze manévrovat podél okraje jezírka, klikatě vinoucího se chodníčku, jednoduše se vyhnete okrasným dřevinám. Jednoduše posekáte klikatící se travnaté cestičky mezi květinovými záhony, nebo obsečete dokola kulatý zahradní bazén.

Pokud je však potřeba posekat větší rovnou plochu, pákou na madle lze snadno uzamknout přední kolo v přímém směru a sekačku lze použít standardním způsobem pro sečení v pruzích.

V aktuální nabídce tříkolových sekaček HECHT můžete vybírat hned ze čtyř modelů: HECHT 5483 SW, 5438 SWE, 5533 SW a 5533 SWE.  Jednotlivé modely jsou co do výbavy a funkcí velmi podobné. Řada 5483 je osazena motory o objemu 135 cm3 a šířka záběru je 46 cm.

Řada 5533 je pak osazena motorem o objemu 173 cm3 a šířka záběru sekaček je 51 cm.  Pro vyšší komfort při práci jsou pak navíc modely řady SWE vybaveny elektrickým startérem. Všechny uvedené sekačky mají navíc funkci EDGE CUTTING pro snadné sečení podle plotů a zdí, kuličková ložiska v kolech jsou u této třídy sekaček samozřejmostí. Součástí sekaček je i mulčovací sada, nebo kryt bočního výhozu. Bližší informace o jednotlivých sekačkách naleznete ZDE.

Pokud tedy dosluhuje Vaše stará sekačka a zvažujete koupi nové, nebyla by pro Vás „tříkolka“ HECHT tím pravým co hledáte?

 

 

 

Zpět na předchozí stránku

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.