Zobrazit kategorie

Se zahradními stroji HECHT vám půjde práce od ruky, rychle a kvalitně

21. 07. 2024

Zima definitivně skončila a máme tu krásné jaro. A s ním i práci na zahradě, která je pro nás často aktivní relaxací – a navíc je za námi i něco vidět. Upravený trávník, čerstvě zrytá půda, zasazená semena a časem i výborné ovoce či zelenina z vlastní zahrádky – o jejichž vysoké kvalitě nelze, třeba ve srovnání s nabídkou supermarketů, vůbec diskutovat. A pohled na vlastní pílí vypěstované okrasné květiny či rozkvetlou udržovanou skalku, to je zkrátka paráda.

Práci na zahradě si však můžete v mnoha ohledech zásadně ulehčit a dělat vše efektivněji a rychleji. Ušetříte tak cenný čas, který pak můžete věnovat své rodině, zálibám a koníčkům. Jednou větou: Vše jde rychleji a lépe s dobře vybranými stroji – a proto je tu pro vás česká značka HECHT.    

Co vše vám mohou zahradní stroje HECHT nabídnout? Především více než čtvrtstoletí tradice, chytrá řešení a vysokou kvalitu.

Tipy na jaro

provzdušňovačem (neboli vertikutátorem) HECHT dosáhnete dokonalého trávníku. Provzdušňovač svou sadou nožů rozruší neprostupnou krustu tvořenou z nečistot a zbytků po sečení. Trávník pak může dobře růst a jeho kořeny mají dostatečný přísun vzduchu, živin a vláhy. Kromě toho provzdušňovač vyčeše mechy a prořeže mladé výhonky (trávník pak zhoustne). Provzdušňovač je třeba nasadit právě teď – na začátku jara a podruhé až začátkem podzimu. Vyberete-li si provzdušňovač vybavený navíc i drátkovým válcem, můžete jej během roku s úspěchem použít k odstraňování nečistot a mechů z trávníku.

Kultivátor (neboli rotavátor) HECHT využijete nejen na jaře, ale po celý rok, podle toho, kdy se která plodina sází. Tento výkonný pomocník vám ušetří pravidelnou dřinu při obdělávání záhonů. Dá se říci, že práci skoro udělá za vás. Nožové ústrojí kultivátoru rychle rotuje v půdě, a tím ji rozrušuje do hloubky asi 18–20 centimetrů. Umožní tím přístup vzduchu do půdy. Kultivátor můžete využít i k promísení půdy s kompostem nebo hnojivem. Za zmínku určitě stojí i to, že některé modely kultivátorů nabízejí rozšíření o vyorávač brambor, lopatková či pojezdová kola, pluh, hrobkovač, nebo je dokonce můžete přestavět na jednoosý traktor.

Křovinořez (neboli „motorová kosa“) HECHT vám ulehčí práci jak při klasickém sečení rovných trávníků, tak při sečení ploch v těžce přístupném terénu nebo s vysokým porostem. Křovinořez vám pomůže i při likvidaci menších náletových dřevin. Výhodami křovinořezů jsou nízká hmotnost a možnost nasazení kotouče či ocelového nože místo strunové hlavy.

V nabídce zahradních strojů HECHT naleznete také vyžínače, které využijete pro přesné dosečení zbytků trávy na hůře dostupných místech, kam byste se dostávali se sekačkou jen těžko nebo vůbec. Vyžínače jsou lehké a snadno se s nimi manipuluje. Dále pro vás máme plotostřihy, které oceníte při stříhání živých plotů, a v neposlední řadě sekačky či traktory HECHT, které jistě nemusíme více představovat.

Udělejte si radost

Výše jsme pro vás vybrali něco pro jarní inspiraci, jak si udělat radost a ulehčit práci, ale to není zdaleka vše, co vám můžeme nabídnout. Kompletní nabídku produktů HECHT, od zahradních strojů přes dílenské nářadí, elektrokola, e-skútry, grily, bazény nebo třeba zahradní nábytek najdete na www.hecht.cz.

 

Jsme tu pro vás, v každé době. Přejeme vám hezké jaro.

Váš HECHT – specialista na zahradu

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.