Zobrazit kategorie

Prožijte dokonalé léto u vody nebo v bazénu na vaší zahradě!

03. 08. 2021

Nebaví vás dojíždět k přeplněným koupalištím či špinavým rybníkům? Máme pro Vás několik tipů, jak užívat letní pohody u vody i doma na zahradě.

Prvním krokem je výběr vhodného bazénu. V naší nabídce naleznete jak nafukovací bazény prstencového typu, tak i rodinné s pevnou konstrukcí. Ačkoliv se to na první pohled nemusí vždy zdát, každý bazén potřebuje svou určitou péči. Napadaný hmyz, prach, pyl či listí, které ve vodě začnou tlít, se stanou velmi rychle živnou půdou pro bujení řas a z průzračně čisté vody vám velmi rychle dokáží vytvořit poctivý „brčál“.

Základem prevence je kvalitní síťka pro sběr nečistot, který doporučujeme provádět alespoň 2x týdně. Pokud chcete vodu udržet trvale čistou, neobejdete se bez filtrace. Pro menší bazény, do objemu vody 5 až 7 tisíc litrů si vystačíte s filtrací kartušovou, u větších bazénů je však třeba filtrace výkonnější. Nejvhodnější volbou je filtrace písková, k té můžete navíc připojit i vysavač nebo čisticí kartáč pro odstranění nečistot ze dna nebo okrajů bazénu. Další možností spolu s bojem proti nečistotám je použití krycí plachty či solární krycí plachty, ušetříte tak za bazénovou chemii a zároveň si prodloužíte koupací sezónu.

Nedílnou součástí je použití již zmíněné bazénové chemie. Pravidelnou kontrolou a úpravou hodnot pH a obsahu chloru, zabráníte nejen množení řas, ale i nepřiměřenému použití chemikálií. Tyto pak mohou být příčinou mnohých zdravotních problémů. Kromě chlóru je možné použít i přípravky na bázi aktivního kyslíku, který je k lidskému organismu šetrnější. Kontrolu a úpravu hodnot vody v bazénu doporučujeme provádět 1–2x týdně. V naší nabídce naleznete jak testery vody a prostředky pro její úpravu, tak i dávkovače tablet.

Nyní už je na čase pořídit jen nové plavky, solární sprchu, kvalitní lehátka a hračky pro děti! :-)

Stále si nevíte rady s výběrem bazénu, použitím vhodné filtrace či chemických přípravků? Zastavte se u nás na nejbližší prodejně Hecht – specialista na zahradu, naši odborníci vám rádi a ochotně se vším poradí!

 

Zpět

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.