Zobrazit kategorie

Předběhni svého starostu! Přispěli jsme na dobročinný běh Run and Help

23. 01. 2022

Společnost HECHT přispěla na akci Předběhni svého starostu, která odstartovala 11. 6. v rámci kampaně dobročinného běhu Run and Help a kterou uspořádalo Konto Bariéry a 3. ZŠ u Říčanského lesa Říčany. Cílem byla finanční pomoc na rehabilitace Lukášovi s dětskou mozkovou obrnou.

 

Dopis od Lukáše:

Ahoj,

jmenuji se Lukáš, je mi 19 let a chodím do školy v Jedličkově ústavu v Praze. Narodil jsem se s dětskou mozkovou obrnou, nemůžu chodit, mluvit, sám se nenajím a ani nenapiju. Celodenně se o mne musí někdo starat, komunikuji hlavně přes počítač a snažím se psát. Ve škole mě nejvíce baví počítače. Mám mladšího brášku Kubíčka, kterého mám moc rád. Aby se moje problémy nezhoršovaly, musím pravidelně cvičit. Rehabilitace jsou časově i finančně náročné, proto vám moc děkuji za pomoc.

Lukáš

 

Za každého běžce, který měl lepší čas než starosta – běhali žáci školy a jejich rodiče – jsme přispěli 10 Kč, tedy celkem 7200 Kč. Jsme velmi rádi, že jsme mohli přispět.

Run and Help jsou charitativní běhy, do kterých se mohou každé jaro zapojit jednotlivci i skupiny. Za každý uběhnutý kilometr, kolečko nebo ovál zaplatí každý účastník domluvenou částku. Peníze, které běžci věnují, pomáhají lidem s handicapem. Ambasadorkou Run and Help se letos stala snowboardistka Eva Samková.

Pomoci může každý, stačí se jen zaregistrovat na stránce Konto Bariéry.

 

 

 

 

 

 

Níže si můžete přečíst více informací – časté otázky a odpovědi k Run and Help.

 

 

 

Zpět na předchozí stránku

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.