Zobrazit kategorie

Ollie na Dakaru 2023 třetí!

21. 07. 2024

Většinu lidí by sotva napadlo z kopřiv na vrakovišti vytáhnout hromadu šrotu, pustit se do náročných oprav a úprav a následně se vydat na jeden z nejnáročnějších závodu planety – Rallye Dakar. Mnoho závodníků považuje za úspěch, když se jim podaří projet všechny etapy a dorazí úspěšně do cíle. To samozřejmě znamená nejen zručného řidiče a schopného navigátora, neméně důležitý je i tým šikovných mechaniků, kteří zvládnou mezi jednotlivými etapami provádět průběžně všemožné opravy. Proto jsme rádi, že jsme mohli přispět alespoň tím, že jsme je vybavili naším nářadím značky HECHT.

Když Ollie Roučková vloni vyrazila na Dakar, doufala, že závod dokáže dokončit, což se jí splnilo. O to větší radost přineslo 3. místo v kategorii H0 na Dakar 2023 a 51. místo v absolutním pořadí.

Dakar 2023 byl rozdělen na 13 etap, mezi kterými měli závodníci sotva 5 hodin spánku a mechanici mohli tento čas využít na nejnutnější opravy a údržbu. Během závodu bylo nutné celkem 6x vykopat auto z písku, 2x jej vyprostili na laně. O fyzické náročnosti svědčí i fakt, že Ollie za závod ztratila 4 kg na váze.

Gratulujeme!

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.