Zobrazit kategorie

Nedoceněný pomocník i záchrana v jednom balení

03. 08. 2021

Zima na straně jedné přináší spousty radovánek, na straně druhé i starosti. Své o tom vědí i motoristé. Ranní rozmrazování skel, ranní mlhy nebo náledí na silnici, problémy se startováním…

Tentokrát pro vás máme tip, který vám pomůže vyřešit nejen mnohé zimní starosti. Vlastně vám bude sloužit klidně po celý rok.

V mrazech trpí celý automobil, ale nejcitelnější je, pokud selže akumulátor a ráno nemůžete nastartovat. Otočíte klíčkem, motor se několikrát otočí a konec. Někteří pak vyndají vlastní startovací kabely, jiní spoléhají na ochotného kolegu-řidiče, který kabely bude mít ve vlastní výbavě. V obou případech to však znamená spoléhat se na cizí pomoc, které se ovšem v ranních hodinách, kdy každý pospíchá do práce, nemusíte dočkat. Ještě nepříjemnější situace je, pokud je vaše auto zaparkované tak, že startovací kabely k druhému vozidlu nedosáhnou. Pak nezbývá než se pokusit auto odtlačit, jestliže je ovšem náledí, může to být neřešitelný úkon.

HECHT 2009 možná na první pohled vypadá jako svítidlo. To je však pouze jedna z jeho funkcí. Pod bočním krytem je několik konektorů, které napovídají, že možností, jak toto zařízení využít, bude mnohem více. Většina uživatelů asi rychle i bez návodu pochopí, že dvojice USB konektorů bude sloužit pro nabíjení telefonů a tabletů. O tom ale až později. Motoristu nejvíce zaujme možnost připojení speciálního startovacího kabelu (který je mimochodem součástí balení).

Startovací kabel je vybaven klasickými svorkami, které připojíte na autobaterii. Plně nabitá svítilna takto zvládne i několik startů. Lithiové akumulátory dodají vybité autobaterii i startéru tolik energie, že se to u takto malého zařízení zdá jako porušování zákonů fyziky. Pokud není autobaterie zcela zničená, po připojení svítilny motor zpravidla naskočí po otočení klíčkem stejně, jako by bylo vozidlo startováno z úplně nové a plně nabité autobaterie.

Na první pohled je zřejmé, že HECHT 2009 poslouží i jako výkonný zdroj světla. Díky magnetickému podstavci lze přichytit na kapotu auta, perfektně poslouží i ve stanu nebo doma při výpadku proudu.

Podél hlavní LED zářivky jsou dvě řady červených LED. Ty je možné spustit v několika režimech blikání jako nepřehlédnutelný výstražný maják. Pokud jste nuceni odstavit vozidlo tam, kde by mohlo ohrozit ostatní, červeně blikající světlo jen tak někdo nepřehlédne. Magnetem jej můžete připevnit přímo na stojící auto, nebo jej umístit vedle výstražného trojúhelníku za vozidlem.

V podstavci je integrován reflektor s výkonnou LED, další funkcí je tak využití podobně jako u běžné svítilny. V noci si posvítíte na cestu, na schody ve sklepě…

O dvojici USB konektorů jsme si už psali. Z nich je možné nabíjet a napájet telefony, tablety a další zařízení, která lze napájet z USB. Pokud se tedy chystáte stanovat v přírodě, díky HECHT 2009 máte možnost dobíjet svůj telefon.

Nabíjení HECHT 2009 je možné pomocí přiložené nabíječky z běžné elektrické sítě, nebo pomocí kabelu ze zásuvky autozapalovače.

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.