Zobrazit kategorie

Jsme jedničkou v prodeji elektrických motocyklů v ČR

17. 06. 2024

Elektrické motocykly HECHT si dlouhodobě drží první místo v počtu prodaných motocyklů na českém trhu. Podle informací Svazu dovozců Automobilů (SDA) bylo v roce 2022 v ČR registrováno celkem 639 nových elektrických motocyklů, z čehož 538 byly právě motocykly značky HECHT. Značka HECHT si tedy opět ukousla bezmála 85 % v celkově prodaných elektrických motocyklů na českém trhu čímž se umístila na prvním místě.

V počtu prodaných kusů motocyklů všech typů pohonu a všech objemových tříd se pak značka HECHT umístila na 10. pozici.  Zvážíme-li, že HECHT dodává výhradně motocykly s elektrickým pohonem, což může být mezi motocykly s tradičními spalovacími motory na současném trhu do jisté míry vnímáno jako handicap, je toto umístění o to cennější.

Je tedy zřejmé že elektrické motocykly si již našly své příznivce a na silnicích se s nimi budeme setkávat stále častěji. Nakonec není divu. V porovnání s klasickými motocykly se spalovacími motory vyžadují ty elektrické jen minimální údržbu, snadněji se ovládají a mají i nižší náklady na provoz, což může být v době zdražování energií i pohonných hmot pro mnoho lidí rozhodující.

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.