Zobrazit kategorie

Jak se stal Tommy Jessen dánským dovozcem HECHT

21. 07. 2024

Malý příběh z Dánska – jak se stal Tommy Jessen dovozcem HECHT.

Před několika lety si během dovolené v České republice prohlédl katalog HECHT, a slovo dalo slovo. Tommyho oslovila cena a kvalita našich výrobků. „Dnes je to asi už pět let, ale ani jednou jsem toho okamžiku nelitoval,“ říká Tommy Jessen. Níže najdete celý článek (v dánštině).

 

 

Volný překlad článku:

Dovolená může nabídnout mnoho nečekaných příležitostí. Tommy Jessen se takto stal dovozcem zahradní techniky HECHT do Dánska.

Tommy Jessen působí na poli prodeje techniky pro parky, zahrady a lesnictví více než 30 let. Během dovolené v České republice se mu náhodou dostal do rukou katalog společnosti HECHT. Rozsah nabídky produktů se mu zalíbil natolik, že okamžitě e-mailem kontaktoval společnost HECHT, zda je možné produkty vidět na vlastní oči.

Odpověď, která přišla během několika minut, zahrnovala pozvánku do centrály společnosti, která shodou okolností sídlila jen pár kilometrů od místa, kde byl na dovolené. Byla to plodná návštěva. Všechno, co viděl, se mu líbilo natolik, že se okamžitě začal zajímat, zda se toto zboží dováží i do Dánska. Odpověď však byla taková, že momentálně žádný dovozce v Dánsku neexistuje.

Po návratu z dovolené nemohl Tommy dostat značku HECHT z hlavy a napadlo ho, že by se snad mohl stát dovozcem produktů HECHT do Dánska. Obrátil se tedy na centrálu společnosti v České republice, a nakonec byla podepsána smlouva. „Dnes je to pět let, a nikdy jsem toho okamžiku nelitoval,“ říká Tommy Jessen.

Zejména proto, že kvalita je ve srovnání s cenou vynikající – což bylo jedním z nejdůležitějších argumentů, když se Tommy Jessen rozhodoval, zda se má stát dovozcem. Vzhledem k tomu, že se stal prvním dovozcem, obchody jdou velice dobře. Dnes stroje a zařízení dodává školkám, obcím, bytovým družstvům nebo například i hřbitovům. Kompletní program produktů navíc nabízí i ve svém internetovém obchodě.

Tommy zajišťuje nejen prodej v kamenném obchodě a na internetu, současnosti má také servis, kde má tři zaměstnance a jednoho řidiče. Tommy se stará o prodej a jeho žena Karin pak vede účetnictví.

 

 

Foto: Jens Jessen

 

 

 

Zpět na předchozí stránku

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.