Zobrazit kategorie

Jak přežít letní vedra?

21. 07. 2024

Letní vedra jsou opět tady a mnoho z nás začíná řešit způsob, jak si alespoň doma od úmorného horka trochu ulevit. V některých případech postačí obyčejný ventilátor, ten by ale neměl být příliš hlučný, měl by být bezpečný, aby jeho lopatky nemohly nikoho poranit. Pokud navíc nepůsobí v interiéru jako nevkusné mechanické monstrum, je to také velké plus. To vše splňují moderní sloupové ventilátory.

Je-li navíc potřeba vzduch ochladit, můžete volit ochlazovač vzduchu, případně mobilní klimatizaci, u té je však třeba počítat s tím, že teplo bude třeba někam odvádět.

Pro letošní léto jsme pro vás připravili několik novinek, které vám pomohou přežít horké dny. Vybírat můžete například ze sloupových ventilátorů, kde základní typ má tři rychlosti proudění vzduchu a možnost automatického otáčení do stran tak, aby rozhýbal vzduch v celé místnosti. Vyšší modely jsou pak doplněny o dálkový ovladač, funkci časovače, noční režim, nebo ionizátor vzduchu. A právě díky ionizátoru se i horký vzduch stává snesitelnějším, lépe se dýchá, snižuje se pocit únavy, a dokonce prospívá zdraví.

Ochlazovače vzduchu pak působí podobně jako ventilátor, ovšem díky vodní náplni dokáží vzduch částečně ochladit a zvlhčit. Základní model opět umožní tři rychlosti ventilace, vyšší modely jsou pak opět rozšířeny o dálkové ovládání, časovač nebo ionizátor.

Mobilní klimatizace pak pro ochlazení využívají podobný princip jako lednička. Ze vzduchu odebírají teplo, které je odváděno hadicí ven. Hadice se nejčastěji jednoduše pomocí příslušenství instaluje do pootevřeného okna, kudy je teplo vyfukováno. Klimatizace jsou dodávány s dálkovým ovládáním a odvětrávací hadicí. Model HECHT 3909 je navíc vybaven uhlíkovým filtrem, antibakteriální nádrží na vodu, časovačem a funkcí Noční režim.

 

Více informací

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.