Zobrazit kategorie

HECHT podpořil říčanskou základní školu Magic Hill a její farmu v Oticích

16. 08. 2022

Společnost HECHT MOTORS pamatuje i na CSR aktivity a tentokrát podpořila říčanskou základní školu Magic Hill, které darovala produkty vlastní značky k údržbě a péči o školu, její okolí a také školní farmu.

„Uvědomujeme si, že v dnešní době je velmi potřebné podporovat základní školy, které pečují o vzdělávání našich dětí. Rádi jsme poskytli produkty naší značky Hecht, které žákům a zaměstnancům školy pomůžou nejen s údržbou školy, ale také při práci na školní farmě v obci Otice. Jsme rádi, že tato škola vede děti ke vztahu k přírodě a učí je základům péče o zahradu,“ řekl Jan Libánský, marketingový manažer společnosti HECHT MOTORS.

Základní škola Magic Hill je dvojjazyčná základní škola v Říčanech u Prahy. Při výuce se zaměřuje na dovednosti žáků a na rozvoj vnitřního potenciálu každého jedince. Součástí školy je také farma, která je certifikována jako Ukázkový permakulturní projekt spolkem Permakultura CS a uplatňuje základní permakulturní principy nejen ve svém hospodaření, ale předává je dál i v rámci výukových programů.

„Naší snahou je obohatit vzdělávací koncept i o přírodně-poznávací větev, a to s cílem probudit v dětech zájem o přírodu, její ochranu a péči, současně přinést do školy reálnou zkušenost s tím, jak se zakládá a co obnáší péče o zahradu, jak pěstovat plodiny od semínka až po sklizeň, jaká jsou tradiční domácí zvířata, jak se o ně starat, jaká je v přírodě symbióza a v neposlední řadě vést děti i k praktickým dovednostem, které získají při údržbě zahrady, při péči o rostliny a zvířata,“ říká Markéta Strouhalová, koordinátorka, lektorka výukových programů školy Magic Hill.

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.