Zobrazit kategorie

HECHT je opět jedničkou v prodeji elektrických motocyklů

25. 02. 2024

Víte, jak vysoká je pravděpodobnost, že elektrický motocykl, který potkáte na silnici, bude právě HECHT? Je to takřka s 90 % jistotou.

Podle informací Svazu Dovozců Automobilů (SDA) od 1. 1. do 31. 8. 2022 bylo v ČR zaregistrováno celkem 572 elektrických motocyklů, z čehož bylo 486 motocyklů značky HECHT. Na trhu si tedy značka HECHT ukousla bezmála 85 % a zařadila se tak s neuvěřitelným náskokem před všechny ostatní značky. Druhé místo zaujala značka Kentoya s necelými 3 % a na třetím místě je BMW s 2,1 %.

Zajímavé je také porovnání prodejů všech motocyklů podle značek, tedy jak klasických motorových, tak elektrických bez ohledu na objem motoru. Zde se HECHT například v srpnu 2022 umístil na šestém místě, kdy první místo obsadila HONDA, druhé značka CF Moto, třetí místo Piaggio, další místa Yamaha a Kentoya. Vezmete-li v úvahu, že tito výrobci se orientují především na motocykly se spalovacími motory, tak motocykly HECHT, které jsou výhradně akumulátorové, mají proti této konkurenci poměrně velký handicap. S tím se však dokázaly více než důstojně poprat.

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.