Zobrazit kategorie

HECHT COMPOS XL - do města i na výlety

03. 08. 2021

Extrémně široká kola nejsou pouhým designovým prvkem. Jistě, pokud pojedete na kole s ohromnými pneumatikami, každý se za vámi ohlédne, ovšem výhodu takovýchto kol oceníte až v terénu.

Kola se širokými pneumatikami bývají označována také jako fatbike nebo snowbike. Cyklističtí nadšenci hledali způsob, jak se vyřádit v písečných dunách a na zasněžených pláních, a tak vzniklo první kolo s extrémně širokými pneu. Takováto pneumatika se méně boří v měkkém terénu, lépe kopíruje nerovnosti, jako jsou třeba kameny, kořeny…

Novinkou pro léto 2019 je elektrokolo HECHT COMPOS XL, které v sobě poněkud netradičně snoubí výhody městského kola s možností pohybu i v obtížnějším terénu. COMPOS XL je vybaveno skládacím rámem, ve městě jej proto snadno složíte i do menšího výtahu. Stejně snadno jej složíte do kufru auta a můžete vyrazit na výlety. Ohromné pneumatiky ve městě oceníte při jízdě přes výmoly, kanály a obrubníky. V přírodě pak díky širokým pneumatikám snadno projedete i terén, kde se klasické kolo okamžitě zaboří. COMPOS XL si snadno sbalíte na hory i za sluncem. V zimě ve sněhu, v létě po pláži i v písečných dunách. Komfort jízdy zvyšuje přední odpružená vidlice a přehazovačka Shimano. Bezpečnost zajistí kvalitní kotoučové brzdy Tektro. A především se nezapotíte ani při jízdě do kopce. Při šlapání vám bude pomáhat 250W motor napájený z lithiového akumulátoru 36 V / 10,4 Ah, se kterým na jedno nabití ujedete až 60 km.

 

Více informací

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.