Zobrazit kategorie

BEZ HEUREKY

21. 07. 2024

Zásadním důvodem jsou naše pochybnosti o objektivnosti hodnocení. Není prakticky žádným tajemstvím, že první pozice zboží na Heurece jsou placené, vyhrává ten, kdo dá nejvíc. Zákazník pak může nabývat mylného dojmu, že zboží na prvních pozicích je nejkvalitnější, nejoblíbenější a nejprodávanější.

Tyto pochybnosti o objektivnosti navíc posiluje akvizice Heureky a skupiny Rockway. Jako kritický problém shledáváme, že Rockway Capital, kam Heureka patří, jsou i internetové obchody Mall.cz, CZC.cz, Parfemy.cz, Krasa.cz, Prozdravi.cz, Sperky.cz, Hodinky.cz, Kolonial.cz, Proděti.cz a další, které by mohly být zvýhodňovány.

Pro získání certifikátu „Ověřeno zákazníky“, který mimo jiné spolurozhoduje o pořadí nabídky e-shopu, je povinné zasílat Heurece data o veškerých objednávkách. To znamená nejen o objednávkách, které jsme díky Heuréce získali, ale o všech našich objednávkách získaných i z jiných zdrojů. Heuréka takto disponuje velmi komplexními daty o velké části trhu.

Vyhodnocení takto získaných dat umožní dokonalý přehled nad tím jak často a jakým množstvím doplňujeme sklady, jak rychle zboží vyprodáváme, jaký máme obrat, co a kdy prodáváme. Mimo jiné je zjišťováno i kdo a jaké zboží u nás nakupuje, z jakých zdrojů se dostal na náš obchod, jaké slova pro vyhledání zboží použil.

K jakému účelu jsou tato data zjišťována, nám není známo, jsme přesvědčeni, že získávání dat v takovémto rozsahu není pro provoz srovnávače zboží Heureka nutné a tudíž to ještě více to prohlubuje naše podezření možného rizika zneužití.   Nadále odmítáme informace v takovémto rozsahu poskytovat a z těchto důvodů není naše další spolupráce s Heurékou možná.

Jako jeden z předních dodavatelů zahradní techniky nejen na český trh jsme vždy ctili pravidla poctivého obchodování a tímto svým postojem chceme zároveň podpořit spravedlivé podmínky hospodářské soutěže pro všechny obchodníky.

Odejít z Heuréky pro nás není jednoduché. Představuje významný zdroj objednávek. Přesto jsme se rozhodli odejít a dát tak Heurece i trhu signál, že nejsme ochotni tolerovat to, co nepovažujeme za fairplay. Oceňujeme iniciativu www.bezheureky.cz a přidáváme se k ní.

 

Zpět na předchozí stránku

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.