Zobrazit kategorie

Adopce veverky kapské

21. 07. 2024

Pokud se zeptáte kteréhokoli zaměstnance společnosti WERCO, kde pracuje, s největší pravděpodobností dostanete odpověď, která byla nejednou příčinou spousty humorných situací. Ta odpověď zní: „Dělám ve Wercu“, slovy jednoduše: „dělám veverku“.  Možná, že i to byl jeden z důvodů, proč při rozhodování o adopci vhodného zvířete z pražské ZOO, byla vybrána právě veverka kapská.

Veverka kapská je malý hlodavec obývající savany v tropickém a subtropickém pásu Jižní Afriky. Tato drobná veverka měří asi 20 – 30 cm a váží necelých 600 g. Veverka kapská žije ve skupinách do 10 ti členů, některé skupiny ale mohou čítat až 30 členů.  Obvykle se živí nejrůznějšími plody a semeny, nepohrnou ani brouky či ptačími vejci.  Své rozsáhlé nory vyhrabávají v zemi, jejich rozloha může činit i více než 100 m2. Od některého ze vstupů do nory se veverky zpravidla nikdy příliš nevzdalují. Vždy bedlivě sledují své okolí a při sebemenším nebezpečí rychle zmizí v podzemí.

Naše společnost veverku kapskou adoptovala již v roce 2007 a s jistou hrdostí můžeme oznámit, že sponzorství chovu tohoto roztomilého tvorečka v pražské ZOO trvá do dnešních dní.

 

Zpět na předchozí stránku

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.