Zobrazit kategorie

ACCU PROGRAM 5040

23. 01. 2022

Akumulátorový pohon je trendy, využijte jeho výhody naplno! Neplaťte navíc několik typů akumulátorů, když s jedním typem můžete provozovat sekačku, sněhovou frézu a další zahradní techniku.

 

akumulátor 005040bModerní li-ion akumulátory již dosahují skvělého poměru kapacity proti rozměrům a hmotnosti. Díky tomu je možné vyrobit relativně malý a lehký akumulátor, který má kapacitu srovnatelnou s několikanásobně větším a nepoměrně těžším olověným akumulátorem. Cena kvalitního li-ion akumulátoru ovšem často může činit až polovinu nákladů na pořízení akumulátorového spotřebiče. Je to dáno především samotnou konstrukcí li-ion článků, ale i faktem, že tento typ akumulátorů vyžaduje i poněkud specifický způsob nabíjení a vybíjení a proto v akumulátorech bývá integrována i složitá elektronika, která hlídá průběh nabíjení a vybíjení, teplotu jednotlivých článků, nebo napětí nejednotlivých článcích tak, aby zamezila jejich poškození a zajistila tak dlouhodobou životnost. Proč tedy zbytečně vyhazovat peníze za několik typů drahých akumulátorů, když zpravidla v jednu chvíli používáme jen jedno zařízení s jedním akumulátorem a ostatní tak jen bezúčelně leží nevyužité?

Při zakoupení sekačky HECHT 5040 obdržíte rovnou dva akumulátory o napětí 40 V s kapacitou 4 Ah. Oba akumulátory jsou uloženy v sekačce současně, pokud jsou plně nabity, pro sekačku tak máte rovnou 40V/8Ah energie. S takovouto zálohou energie je již možné pohodlně posekat trávník o ploše větší než 500 m2.  Pokud ze zahrady odečtete zastavenou plochu, chodníčky, záhony a další plochy na kterých není trávník, s údivem zjistíte, že takováto sekačka přehledem vystačí na pravidelné sečení většiny průměrně velkých moderních zahrad. Navíc akumulátory se nevybíjejí oba zároveň, teprve po vybití prvního akumulátoru se sekačka automaticky přepne na akumulátor druhý, není tak problém první z akumulátorů vyjmout a již v průběhu sečení jej nabíjet na externí nabíječce, která je se sekačkou dodávána.

Stejné akumulátory využijete i v akumulátorové sněhové fréze HECHT 9040. Tato fréza je sice vybavena prostorem jen pro jeden akumulátor, to však nebrání v případě potřeby vybitý akumulátor během několika vteřin vyměnit za nabitý a pokračovat v práci. Vybitý akumulátor mezitím opět můžete nabíjet.

Pro rok 2016 jsou pro tento typ akumulátorů připravovány další produkty, jako je vyžínač nebo fukar na listí. Akumulátory tak najdou využití po celý rok, aniž by bez využití mimo zezónu zbytečně degradovaly.

 

Zpět na předchozí stránku

Přišel vám článek zajímavý?
Sdílejte ho dál.