Zobrazit kategorie

Jak správně připojit bazénový vysavač?

Bazénové vysavače umožní snadno vysát nečistoty ze dna bazénu. Pokud jsou opatřeny i kartáčem, lze jimi lehce uvolnit a odsát i nečistoty ze stěn. Bazénový vysavač se zpravidla připojuje k filtrační jednotce bazénu, buď pomocí adaptéru do skimmeru, nebo pomocí adaptéru do nasávacího otvoru ve stěně bazénu. Mnozí nezkušení uživatelé se však mohou dopustit chyby, díky které pak vysavač nefunguje správně.


Vysavač včetně hadice je nutné před použitím zavodnit. Pokud zůstane v hadici vzduch, je natažen do čerpadla filtrace, které zavzdušní a to přestane čerpat. Jestliže se vzduchové bubliny dostanou až do pískové filtrace, může dokonce v některých případech dojít ke zvíření písku, uvolnění odfiltrovaných nečistot a ty jsou následně vypuštěny zpět do bazénu. Namísto vyčištění bazénu, dojde naopak k zakalení vody, což rozhodně není nic příjemného.


Vysavač tedy nejprve osaďte na tyč a připojte k němu hadici. Vysavač ponořte i s hadicí do bazénu a druhý konec hadice přiložte na vpusťovou trysku, kudy se vrací voda zpět do bazénu od filtrace. Voda postupně začne hadici plnit a vzduch vybublává z vysavače. Jakmile bublání ustane, je systém vysavače dokonale naplněn vodou.  Nyní jej stačí opatrně, aby se do hadice opět nedostala voda, připojit k filtraci. Druhý konec hadice tedy pokud možno vůbec nevyndávejte z vody, aby do systému opět nevnikl vzduch. Pokud je vysavač připojován do skimmeru, je možné že budete muset hadici přetáhnout přes okraj bazénu, čímž se do systému menší množsví vzduchu dostane,  je však rozehnán na malé bubliny, se kterými si čerpadlo filtrace zpravidla dobře poradí.