Motor nejde do otáček, nemá výkon

Aby mohl motor dosahovat potřebného výkonu, potřebuje především přísun dostatečného, zároveň ale i přiměřeného a vyváženého poměru paliva a vzduchu.

Pokud motor nedosahuje potřebných otáček, při odstranění problému je vhodné postupovat od těch nejjednodušších úkonů zjištění příčiny závady.

 

  • V první řadě zkontrolujte, zda nemáte ve špatné poloze páku sytiče.
  • Jako další je vhodné zkontrolovat, zda je vzduchový filtr čistý, dobře průchodný a motor může nasávat dostatečné množství vzduchu.
  • Zkontrolujte zapalovací svíčku. Svíčka ve správně fungujícím motoru nesmí být nadměrně zanesena černými sazemi a karbonem, především prostor mezi elektrodami musí být úplně čistý.
  • Pokud si nejste jisti kvalitou paliva, raději jej vyměňte za nové. Ve špatně a dlouho uskladněném benzínu může kondenzovat voda.
  • Zkontrolujte palivový filtr, špatně propustný zanesený palivový filtr není schopen zajistit dostatečný přísun paliva ve vyšších otáčkách.

 

Dalšími častými příčinami je pak zpravidla špatně seřízený nebo zanesený karburátor, porucha zapalovacího systému, u motorů s mnoha hodinami provozu pak mohou být příčinou i netěsnosti vzniklé opotřebením. Pokud se vám tedy nepodaří odstranit závadu podle bodů 1 až 5, doporučujeme návštěvu odborného servisu.

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace.

Rozumím