Jaký typ oleje mám použít do motoru Hecht?

U každého jednotlivého modelu motoru Hecht je nutné vycházet při údržbě z údajů v uživatelském manuálu konkrétního stroje.

Stroje Hecht využívají jak dvoutaktní, tak čtyřtaktní motory. V případě dvoutaktních motorů (motorové pily, vyžínače..) se olej přidává do palivové směsi, tedy přímo do benzínu. Pokud není v návodu uvedeno jinak, je poměr oleje/paliva pro motory v záběhu zpravidla 1:33 a pro zaběhnutý motor pak 1:40. Doba záběhu je zpravidla odvozena od spotřebovaného paliva a pro malé dvoutaktní motory to pak činí přibližně 4-5 litů paliva.

Vhodným olejem pro dvoutaktní motory Hecht pak může být například Castrol 2T.

Stroje vybavené čtyřtaktními motory jsou z výroby dodávány s vypuštěným olejem, aby během přepravy nedošlo k jeho úniku. Jestliže zákazník zakoupí stroj v některé z našich prodejen Hecht – specialista na zahradu, personál prodejny při prodeji provede seřízení stroje, doplnění provozních náplní včetně oleje.  Pokud je ovšem výrobek zakoupen na eshopu, není možné olej před odesláním doplnit,  mohl by při přepravě uniknout. V tomto případě tedy olej musí doplnit sám zákazník před prvním uvedením stroje Hecht  do provozu.  Výběr oleje pak záleží především na období, kdy je stroj provozován. Pro většinu zahradní techniky Hecht, které je provozována v době zahrádkářské sezóny a u níž se dá předpokládat, že během provozu stroje teplota neklesne pod 5°C lze použít například olej Castrol Garden 4T. Pro sněhové frézy Hecht jsou pak vhodné některé syntetické oleje určené pro provoz za nízkých teplot.

Obsah náplně oleje v motoru je uveden v manuálu konkrétního stroje Hecht, zpravidla se pohybuje od 0,4 do 0,6 litru. Při doplnění oleje je však nutné mít na paměti, že motor z již z výroby obsahuje neurčené množství zbytkového oleje a proto při dolévání budeme vycházet ze stavu oleje na měrce motoru. Stejně tak jako nedostatek oleje i jeho přeplnění nad předepsané množství může zapříčinit poškození nebo i úplné zničení motoru.  


E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace.

Rozumím