Rady pro zahradu, dílnu a dům

Silniční provoz je omezen různými právními normami. Stejně tak i vozidla, včetně běžného jízdního kola, musí splňovat zákonem stanovené požadavky. Jak ale zákony pohlížejí na elektrokola? Co je ještě elektrokolo, a co je již považováno za elektrický motocykl? Můžeme s elektrokolem legálně na silnici bez řidičského průkazu a helmy?

Číst dál: Elektrokola z pohledu legislativy

Naše republika se celosvětově řadí mezi bazénové velmoci. I když byste dnes jen těžko hledali nějakou zahradu, ve které není alespoň starší pozinkovaná vana s vodou připravená pro osvěžení v horkých ledních dnech, stále se najde mnoho lidí, kteří se rozhodli pro pořízení svého prvního bazénu. A právě jim je věnován tento článek.

Ne, nebudeme se zde zabývat konstrukcí velkých podzemních bazénů. Tuto práci je jistější přenechat na tuto věc specializovaným firmám. Ovšem jakkoli se to nezdá, i výběr vhodného nadzemního bazénu, který si na zahradě postavíte svépomocí, může mít svá úskalí.

Číst dál: Jak vybrat správný bazén

Cyklistická historka

Nedávno mi vyprávěl kamarád, který se dlouhé roky pravidelně věnuje cyklistice, zajímavou historku. Na jedné ze svých cyklotras potkal pod kopcem cyklistku pokročilého věku. Těsně před stoupáním ji předjel, avšak v polovině kopce s údivem zjistil, že ačkoli s vypětím veškeré energie šlape do pedálů, žena nejen že mu s přehledem stačí, ale dokonce jej začala předjíždět! Zahanbeně sledoval, jak se mu žena bez sebemenší únavy začíná vzdalovat a po chvíli mizí za horizontem… Ne, babička opravdu nebyla kouzelná, jen využila trošku té moderní technologie.

Číst dál: Elektrokolo – jezděte jako vrcholoví sportovci

DSC 6304Péče o dům a zahradu je nikdy nekončící maraton. Tu něco opravíte, tam něco vylepšíte, a když myslíte, že je hotovo, někde se něco rozbije nebo dostanete nápad na vylepšení. Pořád je co dělat. Ovšem nejen prací živ je člověk a je důležité najít si i čas na odpočinek. Relaxovat se dá různě. Ať už s přáteli u grilu, nebo jen tak lenošit u bazénu. Pokud však máte rádi trochu adrenalinu, máme pro vás tip.

Číst dál: Čtyřkolky? Luxusní odvaz i praktická věc