Rady pro zahradu, dílnu a dům

sazenicePORADÍME VÁM 3 JEDNODUCHÉ A LEVNÉ ZPŮSOBY

Pokud jste jako většina zahrádkářů, pak už začátkem února cítíte, že jaro se blíží a začínáte hloubat nad tím, co všechno v příští sezóně chcete vypěstovat. Je čas na přípravu, a tak vyrážíte do obchodu pro semínka.

Kupujete spoustu sáčků s krásnými barevnými fotkami a utratíte spoustu peněz. Pak je buď nestačíte včas vyset nebo s tím, co vyroste nejste moc spokojeni. Skončí to tak, že v dubnu musíte koupit sazenice. Všechny ale stejně neseženete a ty co koupíte, pořádně provětrají vaši peněženku.
Co s tím? Poradíme vám, které sazenice se vám vyplatí pěstovat a jak si je vypěstovat jednoduše a levně.

Číst dál: Je pro vás výhodné pěstovat si vlastní sazenice?

blog2lZahrádkaření je dnes hojně rozšířené hobby, které jde napříč generacemi a navzdory časové vytíženosti lidí jeho obliba stále vzrůstá. Ať už jste mladí nebo patříte  ke střední generaci, pravděpodobně kvůli svým ostatním povinnostem  a závazkům nemáte na zahradu tolik času a peněz, jak byste si přáli. Starší lidi zase často trápí těžší fyzické práce, které je na zahradě občas potřeba udělat.

Máme pro vás osvědčené tipy, jak ušetřit peníze, námahu a čas při tvorbě zahrady i při péči o ni. Vodítkem nám budou zásady zdravého rozumu spojené s moderními  informacemi, které k nám přišly od protinožců z Austrálie jako permakultura, která se u nás rozšiřuje v posledních dvaceti letech.

Číst dál: Pět osvědčených tipů, jak při tvorbě zahrady ušetřit peníze, námahu a čas

frost 1046466 6404 ZARUČENÉ NÁVODY JAK MÍT ÚRODU PO CELÝ ROK

Zima je v našich klimatických podmínkách dost dlouhé období, kdy bilancujeme co se povedlo a co ne. Odpočíváme, prohlížíme zápisy v loňském zahradním deníku, kreslíme záhonky a plánujeme co budeme pěstovat v příští sezóně. Objednáváme semínka a těšíme se na první výsevy do truhlíků, které k nám „přitahují“ bllížící se jaro. Zahradnická sezóna vlastně už začíná a začíná právě plánováním. Každý zkušený zahrádkář ví, že u nás je zahradnická sezóna opravdu krátká, zvlášť když nebydlíte v nížině na jihu. Jak ji prodloužit a mít tak větší užitek i potěšení?

Číst dál: Jak si naplánovat rok na zahradě?

zimma v zahradeZima je obdobím, kdy rostliny v našich zahradách odpočívají. Rtuť teploměru, často nečekaně putující z hodnot nad nulou hluboko pod bod mrazu, neumožní žádné složitější práce nebo úpravy. Mnoho majitelů zahrad však svou zimní činnost omezuje pouze na odhazování sněhu z přístupových cest a na péči, kterou zahrada potřebuje i v zimním období často zapomínají. Co tedy můžeme v zimním období dělat na zahradě a čeho bychom se měli vyvarovat?

 

Číst dál: Zima v zahradě